Közösség

Vélemény:

 

89 Váratlan utazás

(1990)

Váratlan utazás

 
ArpiHajdu és Réci   2018.03.17 16:03
0

Kevin Sullivan produkciói engem mindig elröpítenek a nyugalom szigetére. Az Anne minisorozat is óriási kedvencem, de a Váratlan utazás még egy jó nagy adag eleganciával is megspékeli a családias hangulatot: a nők karcsúak, gyönyörű ruhákat és kalapokat hordanak, férfi-, és nőegyletek gyűlései na és az ötórai tea jelentik a délutáni elfoglaltságot. A gyerekek itt suli után még együtt töltik az idejüket, a családtagok a szomszédos birtokokon laknak, a nagynéni tanít az iskolában és akár három generáció is megszülethet ugyanannál az orvosnál. Persze, túl szép, hogy igaz legyen, de őszintén kit érdekel? Nekem nagyon jól esik néha ilyen erőszakmentes történetekben kalandozni. A Prince Edward-sziget gyönyörű tájai pedig csak még adnak egy plusz pontot az egészhez. A karakterek ugyan jól beazonosítható sztereotípiákból építkeznek, de még ennek ellenére is feljethetetlenek, elég csak Hetty nénit vagy Rachel Lynde-et, Félixet vagy éppen Gus Pike-ot említenem, vagy bárkit a King családból. Ugyan Sarah volt hivatalosan a főszereplő, de nekem egyértelműen Felicity volt a kedvencem. Akárcsak a Farm, ahol élünkben, a Váratlan utazásban is a színészek együtt nőttek fel a karakterekkel, talán innen ered a természetessége a sorozatnak. A tv a sokszori ismétléssel igyekszik elkoptatni az eféle sorozatokat, de nem lesz könnyű dolguk, mert időtállóak és örökérvényűek. Számomra legalábbis mindenképpen!