Közösség

Vélemény:

 

68 Az Egészség ellenszere

(2016)

Az Egészség ellenszere

 
Berto49   2017.06.06 15:52
0

Igazán látványos film, a története is egész jól indul, de aztán átmegy a misztikus fantasy világába, aminek „élvezetét” el szoktam kerülni. Ez az irányváltás volt az egyik bajom, a másik pedig a film valóságos tengeri kígyós hossza. Nem számoltam, de a főhős, Lockhart a filmben minimum tíz alkalommal úgy esik el, ütik le, hogy egy olyan esés után egyetlen ép porcikája sem maradna a való életben, igaz, hogy ez film, ahol minden megtörténhet. Már az első szarvasos karambol is necces, ő meg is úszta három napos kómával és egy törött(?) lábbal. A továbbiakban szorgalmasan biceg a mankóival, aztán kiderül, hogy felesleges volt a gipsz, a lábának semmi baja. Olvastam egy meglehetősen merész kijelentést a főszereplőről, Dane DeHaan-ról: mintha az ifjú Leonardo DiCaprio-t látta volna a megjegyzés írója. A kijelentőnek ismeretlenül is ajánlhatom Leo fiatalkori filmjeit (Gilbert Grape, Teljes napfogyatkozás, Marvin szobája) egyet is végignézve beláthatja, hogy hatalmasat tévedett. A két színész tehetségének távolsága egyenesen arányos Makó és Jeruzsálem távolságával. Meg kell említeni még Hannah szerepében Mia Goth nevét. Én filmrendezőként még a forgatás közelébe sem engedném, megjelenése a produkció készítésénél súlyos színvonal esést garantál. Egyetlen reklámfilm szereplője lehetne, a tüdőbajé, szerencsére ilyen filmet nem készítenek.