Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az Egészség ellenszere

(A Cure for Wellness)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

A disztópikus thriller főszereplője egy fiatalember, aki a svájci hegyekben található elhagyatott, de idilli rehabilitációs központba utazik, hogy hazavigye főnökét, de csakhamar gyanút fog: a központ csodálatosnak beállított kezelései mögött sötét rejtély bontakozik ki.

2017. 02. 25. 19:02 Nézhetetlen!

Ritka szar. Fos az egész. Minden rosszul van megcsinálva. És undi. Mi a fa"zom az h az apa meg akarja b"""ni a saját lányát. Ráadásul kimaradt a történetből 300 év. Az apa egy pedofil geci. És amint megjön a lányának meg akarja baszni.

2017. 04. 10. 17:00

A látvány és az alapsztori, maga a felvezetés a helyszín tetszett. Néhol szemet kápráztatóak voltak a felvételek, de maga az "ok" amiért csinálta az úriember az nálam eléggé lehúzza a filmet.

2017. 08. 03. 23:03

Összességében tetszett. Feszült, izgalmas, gondolkodásra késztető film. Nem értek egyet azokkal, akik az apa indokán vannak felháborodva, hiszen pontosan el volt mondva, hogy mit és miért csinált. Sajnos a csattanó már jóval a befejezés előtt kitalálható. Tény és való, hogy vannak kicsit nehezen emészthető részek az elme és a gyomor számára egyaránt, de nem vészes. Külön kiemelném, hogy a látvány többször is lélegzetelállító. A főszereplő néha-néha szerintem logikátlanul cselekszik, de ez kellett ahhoz, hogy egyáltalán legyen izgulni való a filmben. Nekem eléggé hajazott a Viharszigetre, de annál azért valamennyivel gyengébb.

Jason Isaacs
Mia Goth
Jason Isaacs
Mia Goth
Dane DeHaan

A Beelitz-Heilstatten-i épületnél korábban A zongorista és a Valkűr egy-egy jelenetét is forgatták (továbbá a Rammstein nevű zenekar Mein Hertz Brennt című klipjének is a forgatási helyszíne volt).

A forgatási helyszínt adó Beelitz-Heilstatten-i kórházkomplexumban sok évvel ezelőtt tuberkolózisban szenvedő beteget ápoltak, s az I. világháború alatt somme-i csatában megsérült Adolf Hitlert is kezelték ott.

A film forgatókönyvírója, Justin Haythe saját bevállasa szerint nagy rajongója Thomas Mann regényének, A varázshegynek, amely inspirációul szolgált a szkript megírása során.

Movieaddicts: Az Egészség ellenszere
De sem egy a modern társadalmi lét felett ítélkező filmet, sem egy paráztató horrort, sem egy jól átgondolt pszicho-thrillert, de még egy szegény ember Viharszigetét sem kapunk. Helyette olcsó megoldások nyakig érő, híg levében merülünk el. 4/10
Supernaturalmovies: Az Egészség ellenszere
em hittem, hogy egy ilyen előzetes után el lehet rontani ezt a filmet, de Hollywood újra és újra képes meglepni. 5/10
VOX.hu - Az Egészség ellenszere
Az egészség ellenszere a horrorfanoknak átírt Viharsziget, Dane DeHaan pedig a szegény ember DiCapriója. 55/100