Közösség

Vélemény:

 

81 Az ígéret

(2016)

Az ígéret

 
Berto49   2017.07.26 21:56
1

Milyen a véletlen! Tegnap éppen Jessica Chastain túlrúzsozott száját kifogásoltam, ma pedig a Julliard Iskolai partnerének, Oscar Isaac-nak az egyik legutóbbi filmjét néztem meg. Oscar egy guatemalai anya, Mária, és egy kubai tüdőgyógyász apa gyermeke, aki 1979-ben született Guatemala City-ben. (Minden irónia nélkül: hihető volt, hogy örmény nemzetiségű.) A filmben megjelenő ésszel fel nem fogható szörnyűségről azt nyilatkozta, hogy az ő szégyene, hogy mielőtt megkapta a forgatókönyvet nem tudott az örmény népirtásról, arról, hogy 1,5 millió (más források szerint 2,5 millió!) örményt öltek meg, ez sokkoló volt számára. A mai török kormány tagadja a genocídium tényét, de ez a tagadás a történelem szégyenletes meghamisítása. A film bevételének egy részét jótékonysági célokra. fordítják. A darab másik férfi főszereplője Christian Bale, akinek a nevét a „Gépész” című filmben nyújtott alakításáért jegyeztem meg. Amerikai újságíróként és a filmben ábrázolt romantikus szerelmi háromszög egyik tagjaként élvezetes a játéka. Meg kell említeni a szépség nevét, akibe mindkét férfi szerelmes: ő Charlotte Le Bon, aki a Vian-adaptációban, a „Tajtékos napok”-ban is nagyszerűen szerepelt. Nagyszerű, romantikával átitatott történelmi tabló a rettenetes XX. század második évtizedéről. Igazán szomorú, hogy a század többi évtizede is bővelkedett hasonlóan irtózatos eseményekben.