Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az ígéret

(The Promise)
Az ígéret

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Egy kis örmény faluból származó férfi, Michael orvostanhallgató lesz Konstantinnápolyban, ahol barátságot köt egy nagyhatalmú tábornokkal. Chistopher (Christian Bale)  az Associated Press újságírója a városba érkezik Ana, az örmény származású, de Párizsban nevelekedett nővel az oldalán. Michael én Ana között gyengéd érzelmi szálak bontakoznak ki. Mindeközben az Ottomán Birodalom seregei üldözőbe veszik az örményeket, akiknek nem sok választásuk marad: vagy menekülnek, vagy szembenéznek a halállal. Michael, Christopher és Ana a francia mentőhajók megérkezéséig megpróbál segítséget nyújtani a menekültek számára.

2016. 06. 13. 14:09

Háborús, szerelmes, hősies, bajtársias film. Nekem tetszett, mivel szeretem a kosztümös filmeket. Jó a szereposztás, Christian Bale egészen más ebben a szerepben, mint korábbi filmjeiben és ezt jó volt megtapasztalni.

2016. 04. 26. 17:51

Szerintem az év egyik legkülönlegesebb filmje. Mindenképpen látni kell. Aki szereti a kosztümös filmeket, annak azért, aki a történelmi filmeket, annak azért, aki meg Christian Bale-t, annak pedig miatta. Szép, finom vonalú film, a története fokozatosan bontakozik. A zene is összhangban volt a történésekkel.

Eric Esrailian
Eric Esrailian
Angela Sarafyan
Terry George
James Cromwell
Christian Bale

A filmből befolyó bevétel teljes egészét nonprofit humanitárius és jogvédő szervezetek között osztják szét.

Az örmény milliárdos, Kirk Kerkorian már a nyolcvanas években el akarta készíteni a filmet. Ekkoriban ő volt az MGM tulajdonosa, de még saját stúdiófőnökét sem tudta meggyőzni arról, hogy adjon zöld utat a produkciónak.

A film költségvetését az örmény származású milliárdos, Kirk Kerkorian (az MGM egykori tulajdonosa) finanszírozta, akinek szülei átélték az örmény népirtás tragikus eseményeit.