Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az ígéret

(The Promise)
Az ígéret

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Az ígéret megtörtént eseményeket feldolgozó, nagyszabású történelmi film, amely az Ottomán birodalom végnapjai idején játszódik. Itt alakul ki egy szerelmi háromszög egy fiatal orvostanhallgató, egy amerikai újságíró és egy csodálatosan szép nő között. A nő és a kegyeiért versengő férfiak egy idő után már saját életükért is versenyt futnak a háttérben mind jobban forrongó fegyveres konfliktusban, s kalandos útjuk során igyekeznek épségben elhagyni az országot.  (Vertigo Media)

2017. 07. 26. 21:56

Milyen a véletlen! Tegnap éppen Jessica Chastain túlrúzsozott száját kifogásoltam, ma pedig a Julliard Iskolai partnerének, Oscar Isaac-nak az egyik legutóbbi filmjét néztem meg. Oscar egy guatemalai anya, Mária, és egy kubai tüdőgyógyász apa gyermeke, aki 1979-ben született Guatemala City-ben. (Minden irónia nélkül: hihető volt, hogy örmény nemzetiségű.) A filmben megjelenő ésszel fel nem fogható szörnyűségről azt nyilatkozta, hogy az ő szégyene, hogy mielőtt megkapta a forgatókönyvet nem tudott az örmény népirtásról, arról, hogy 1,5 millió (más források szerint 2,5 millió!) örményt öltek meg, ez sokkoló volt számára. A mai török kormány tagadja a genocídium tényét, de ez a tagadás a történelem szégyenletes meghamisítása. A film bevételének egy részét jótékonysági célokra. fordítják. A darab másik férfi főszereplője Christian Bale, akinek a nevét a „Gépész” című filmben nyújtott alakításáért jegyeztem meg. Amerikai újságíróként és a filmben ábrázolt romantikus szerelmi háromszög egyik tagjaként élvezetes a játéka. Meg kell említeni a szépség nevét, akibe mindkét férfi szerelmes: ő Charlotte Le Bon, aki a Vian-adaptációban, a „Tajtékos napok”-ban is nagyszerűen szerepelt. Nagyszerű, romantikával átitatott történelmi tabló a rettenetes XX. század második évtizedéről. Igazán szomorú, hogy a század többi évtizede is bővelkedett hasonlóan irtózatos eseményekben.

2017. 07. 24. 15:57

Nem vagyok híve a háborús filmeknek, de tetszett, főleg az a tisztelet, együttérzés és hűség ami a szerelmi háromszögben lévő felek közt volt. Mindig elgondolkodtatóak azok a filmek amik valós sztorin alapszanak. Érdekes volt látni az X-men Apokalipszis főszereplőjét más szerepben, de jól teljesített.

2016. 06. 13. 14:09

Háborús, szerelmes, hősies, bajtársias film. Nekem tetszett, mivel szeretem a kosztümös filmeket. Jó a szereposztás, Christian Bale egészen más ebben a szerepben, mint korábbi filmjeiben és ezt jó volt megtapasztalni.

Eric Esrailian
Eric Esrailian
Angela Sarafyan
Terry George
James Cromwell
Christian Bale

A filmből befolyó bevétel teljes egészét nonprofit humanitárius és jogvédő szervezetek között osztják szét.

Az örmény milliárdos, Kirk Kerkorian már a nyolcvanas években el akarta készíteni a filmet. Ekkoriban ő volt az MGM tulajdonosa, de még saját stúdiófőnökét sem tudta meggyőzni arról, hogy adjon zöld utat a produkciónak.

A film költségvetését az örmény származású milliárdos, Kirk Kerkorian (az MGM egykori tulajdonosa) finanszírozta, akinek szülei átélték az örmény népirtás tragikus eseményeit.

Filmsomnia.hu - Az ígéret
Nehéz lenne nem ajánlani ezt a filmet, de csak akkor, ha számot tudunk vetni önmagunkkal, embertársaink tetteivel, és a moziteremből kikászálódva emberként folytatjuk tovább a napot. 65/100
VOX.hu - Az ígéret
A látvány korrektnek mondható (pláne a szép tájakkal), de azért egy hollywoodi blockbusterhez nem mérhető, a sztárokat pedig hiába szerződtették, ha Christian Bale-nek nem írtak olyan szerepet, amiben megmutathatná a színészi kvalitásait, a nyúlfarknyi pillanatokra felbukkanó nagy nemzetközi nevek (Jean Reno, James Cromwell, Tom Hollander, Rade Serbedzija) tényleg csak azért vannak, hogy a nevük a promóanyagokra kerülhessen, a női főszereplő Charlotte Le Bonra pedig látványosan nagy ez a kabát. 60/100