Közösség

Vélemény:

 

79 Erin Brockovich, zűrös természet

(2000)

Különleges történet és Julia Roberts legnagyobb alakítása

 
Harper   2023.09.10 21:40
0

A napokban vettem elő újra ezt a filmet, melyben szerintem Julia Roberts a legnagyobbat alakítja egész pályafutását tekintve. A karaktere egy állástalan és képzetlen, viszont jó emberismerő 30-as nő: Erin (Julia Roberts), aki végül egy ügyvédi irodánál helyezkedik el. A furcsa hölgy elnyeri a vezető, Ed Masry (Albert Finney) bizalmát és eléri, hogy egy konkrét ügyben működjön közre. A központi téma egy jelentős vállalat környezetszennyezése és a helyi lakosok körében egyre gyakoribb megbetegedések magas aránya. Erin rájön arra, hogy a 600 főre gyarapodott kis közösség, melynek tagjai egytől egyig megbetegedtek, joggal követelhetnek kártérítést, hiszen az említett cég-óriás több módon is mérgezi környezetüket. Az ügyből az USA történetének legnagyobb kártérítési pere kerekedik. Julia Roberts összetett karaktert jelenít meg: egyszerre alakít problémákkal küszködő édesanyát, magányosan boldoguló nőt, együttérző asszonyt, rámenős harcost, aki a többiek jogaiért küzd. Többször láttam a filmet, mindannyiszor tetszett, Értékelésem: 85%.