Közösség

Vélemény:

 

58 Ómen

(2006)

Ómen

 
respect the movies   2018.03.10 13:05
0

Szerintem csak egy közepesre sikeredett az Ómen legújabb epizódja! Sokan nem nagyon értették anno annak idején, hogy miért is kell egy olyan filmhez hozzányúlni mint az Ómen! Persze nem másért, mint a pénzért! Illetve passzolt a film megjelenéséhez egy hangulatos dátum is, 2006.06.06-a, de mindezek mellett jómagam egy teljesen fölösleges feldolgozásnak éreztem a filmet! Pedig ha mondjuk befutok valahol az 1976-os Ómen filmbe, az még engem mindig le tud nyűgözni! Ezt viszont soha nem fogom kijelenteni az új változatáról! Pedig szinte tényleg "csak" újraforgatták a régit és csak egy két új jelenetet adtak a filmhez! A színészek terén sem mondanám hasonlónak a filmet az elődjéhez képest, sőt, inkább gyengébb lett! Ami még nagyon hiányzott a filmből, az a hangulat volt! Ha mondjuk nem egy Ómen film lenne ez, még akár jónak is mondanám, de így ez, főleg ebben a formában nagyon kevés volt! Jerry Goldsmith Oscar-díjas zenéjét is átkomponálták a film kedvéért, ami szintén teljesen fölösleges volt! A technikai különbségeket összehasonlítani a két film közt, fölösleges, hisz 30 év telt el azóta, ezért egyértelmű, hogy a trükkök jobbak ebben, de ez inkább csak a technika fejlődésének köszönhetjük és nem önmagának a filmnek! Összegezve egy Ómen remakehez képest, nagyon erőtlennek tartottam ezt a filmet!