Közösség

Vélemény:

 

69 54

(1998)

Kihagyhatatlan azoknak kik éltek a diszó-korszak hajnalán...

 
Bafam   2024.02.03 05:39
1

Ez a film kötelező darab, és kihagyhatatlan azok számára, akik annak idején benne voltak és éltek a diszkókorszak hajnalán. Engem lenyűgözött a film magával ragadó, sodró lendülete, tele rengeteg akkori világslágerrel. Emlékszem fiatal zsenge ifjú koromra, mikor beültem haverom kocsijába, és hátul egy aktatáska, benne vagy úgy 60-80 db audiokazetta csupa-csupa diszkózenével. Felidézte bennem az akkori kor hangulatát, a 70-es és a 80-as éveket. Persze az nem volt annyira csillogó, mint ebben az amerikai filmben is látható, de azért mégis ott volt a szeren. Láthatóvá vált, hogy az akkori keleti blokk hogyan majmolja le a hanyatló nyugat tini kultúrát. Hát volt kontraszt bőven. A filmet, az „54”-et, amikor bemutatták, sok kritikus azt állította, hogy ez csak egy újabb kísérlet volt a 70-es évek nosztalgiájára, amely végigsöpört akkor az országban. De szerintem ez több annál. A film valós alapokon a New York-i Studio 54-et mutatja be, egy szokatlan klubot, ahol a fiatalok diszkóban táncoltak, és hírességekkel találkozhattak, ahogyan azt Shane O'Shea (Ryan Phillippe) bármixer látja a saját szemüvegén keresztül. Ha megnézed, Te is részese lehetsz ennek a mára már szinte teljesen kihalt életformának, életérzésnek... Hát hajrá!