Közösség

Vélemény:

 

87 Kelly hősei

(1970)

A legjobb háborús film

 
Scriptor   2023.05.15 00:05
4

Gyerekkorom óta a kedvenc filmem ez az 1970-es háborús vígjáték, melyet sok helyen drámának tartanak. A karakterek teszik különlegessé Brian G. Hutton rendezését, mert kétségtelenül színes és szórakoztató egyéniségekkel pakolták tele, melyekhez ráadásul remek színészeket is találtak. Clint Eastwood mellett Telly Savalas, Donald Sutherland és Don Rickles teszik emlékezetessé a végeredményt. Jó az alapsztori is: egy második világháború kellős közepén zajló bankrablás a nyugati fronton, szövetséges katonákkal végrehajtva. Nagyon jók a párbeszédek, egyes szövegeken szó szerint röhög az ember. És még ennyi év után is szórakoztató az egész. Közben akad izgalom is bőven, rengeteg háborús jelenet, harc, aknamezőn átkelés, lövöldözés, bank-ostrom. A Kelly hősei egyes szövegeit máig idézik. Én vagy százszor láttam, legelőször olyan nyolc-tíz évesen a szüleimmel egy balatoni nyaraláson, és kert-moziban. Soha nem felejtem, hogy mennyit nevetett az a sok ember. Még ma is elő-előveszem, ha rossz kedvem támad. Értékelésem: 99%. A legjobb háborús film.