Tizenkét dühös ember

12 Angry Men

2015.06.17 Dodi

Nagy klasszikus film, jól kidolgozott történettel. Elgondolkodtató!

2019.04.03 MidoD7

Az államat a padlóról kellett felvakarni, mert totál elájultam ettől a filmtől. Nagyon rég láttam ennyire jó filmet, és biztos, hogy még egy párszor újra fogom nézni. Zenében és karakterekben nagyon erős film.

2018.03.18 Queenakasha

Ezt a filmet próbálja meg valaki überelni. Izgalmas végig pedig ki sem mozdulnak a szobából. Kevés ilyen film van manapság ami megdolgoztatja az ember agyát.

2017.10.31 Zsceeeka

A kamaradrámák a kedvenceim, de ezek között talán mindmáig ez a legjobb, pedig nem kevés ilyen műfajú filmet láttam. A feszültség végig fenn van tartva, egy percig sem unalmas, a színészek pedig fantasztikusak.

2021.04.09 moviemafia

Kortalan vita

A történet meglehetősen egyszerű. Egy fiatal, gettóban nevelkedett fiú megöli édesapját, és mindezt igen komoly bizonyítékok támasztják alá. A bonyodalom ott kezdődik, hogy a tét igen komoly. Ha a 12 főből álló esküdtszék bűnösnek véli az állítólagos elkövetőt, akkor gyakorlatilag a fiú halálát rendelik el. Ennek ellenére az esküdtszék döntő része a fiút habozás nélkül bűnösnek titulálja, egyetlen férfi kivételével. Az igazságot kereső ember meggyőző érvei mellé fokozatosan egyre többen csatlakoznak, de persze vannak, akik továbbra is kételkedők maradnak. A történet előrehaladtával nemcsak a cselekmény végkimenetét, de a karakterek jellemvonásait is megismerhetjük. Úgy gondolom, hogy a Tizenkét dühös ember egy kortalan, bárkinek ajánlott film lehet, aki kicsit is nyitott a régi stílusú alkotásokra.

2017.07.21 moviewer

Ezt a fajta karakterépítést és jellemábrázolást tanítani kéne, rengeteg mai filmnek sem ártana. A színészek nagyon jól játszanak és a történet is kiváló a maga egyszerűségével.

2018.10.11 thejoker

Ez a film valami elképesztően jó. A története hibátlan, teljesen magával ragadja a néző figyelmét. Nagyon tanulságos, és elgondolkodtató.A színészi alakítások tökéletesek. Hihetetlen hogy már ennyire régi ez a film.. Mindenkinek ajánlom!

2022.07.18 Murphyyy

Zseniális! Nagyon régóta várólistán volt, nem is tudom, miért vártam vele ennyit. Eszméletlenül tetszett, feszült figyelemmel ültem végig. Nagyon jó látni, ahogy mindenki meggondolja magát, ahogy telik az idő. Hogyan lesz az 1-ből a végére 12. Minden... Több

2023.10.30 Kenez

A pszichológia érdekessége

Egy hihetetlen klasszikus film, ami mondhatni, hogy egyetlen szobában játszódik, és így teszi érdekessé és kiélezetté a története, ami zseniális. A film elején először megismerjük az alapszituációt, azaz, hogy egy fiatal, 18 éves fiú megölte az apját... Teljes kritika

2016.11.23 Borga

Szerintem ezt a filmet mindenkinek látnia kellene legalább egyszer az életében, ugyanis véleményem szerint az egyik legjobb alkotás a filmtörténetben. Nagyon tetszik a befejezés, hogy a nézőnek megadja a lehetőséget, hogy maga hozhasson ítéletet.

2016.09.06 sipiarpi

Nagyon tetszenek az egy helyszínen játszódó történetek. Azok közül is ez a kedvenc. Itt tényleg csak az emberek (és személyiségük) vannak és az alapszituáció. Egy nagyon jó színdarab nagyon jó film feldolgozása. Csak ajánlani tudom. Többszöri megnézésre is!

2017.07.27 czigler.nora

Kötelezően kellett megnéznünk az iskolában. Végig lekötött és imádtam! Az a folyamat, ahogy végül mindenki áttér a másik véleményre..zseniális! És ezt mind egy helyszínen.

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Hibátlan alkotás, tényleg. Szerintem a feldolgozásai is jók lettek, de természetesen és szokás szerint nem annyira, mint az eredeti. Egyszerű, ötletes, kliséktől mentes, zseniális alakításokkal, remek problémakört feszegetve, szinte barmikor újranézh... Több

2017.03.12 NorbiP

Ahhoz képest, hogy egy helyszínen játszódik végig, és gyakorlatilag csak beszélnek benne, végig lekötött. Ami szerintem nagy érdem, és a film üzenete is nagyon jó.