20. századi nők

20th Century Women

2020.08.18 csd

Keresni a tanulságot

Ennek a filmnek a cselekménye rendkívül finomra van hangolva. Nem siet el semmit sem, bizonyos jelenetek azonban meglepően intenzívek tudnak lenni. Teljességében így nehéz is lenne beszéni róla, mivel annyira mozaikszerű a történet felépítése, hogy talán inkább egy kaleidoszkóphoz hasonlítanám, bár ez sem lenne találó, hiszen vannak olyan filmek, amelyek sokkal jobban, és persze ténylegesen alkalmazzák ezt a technikát. Mindenképpen fontos megjegyezni azonban, hogy olyan szituációk elé állítja a karaktereket a történet, amellyel valószínűleg mi magunk sem tudnánk mit kezdeni. Nincsenek valódi, igazán jó válaszok, és ezt érzékelteti a film. Főként, ha három generáció közti szakadékot szeretnénk szemléltetni. Ez szívfacsaró, ugyanakkor nagyon szívmelengető érzés az is, hogy ez a szakadék nem az egymást meg nem értésére építkezik, hanem épp ellenkezőleg, ennek szándékára. Amondó vagyok, hogy bármennyire is "nehezen nézhető" a 20. századi nők, tegyen egy próbát vele bárki. Jó eséllyel tanulságos lehet.

2017.10.22 Deku

Nem volt semmi ami rontott volna a film fokozottan kiemelkedő hangulatán. Csodásan tökéletes lett a film és nagyon rendben volt. Nekem itt külön tetszett a zenei világ.

2017.07.31 Lonka

Remek alakításokat láthattunk a filmben, ami az egyik kedvencem lett. Többféle korosztály képviselteti magát a filmben ez külön tetszett. Jó a humora is.

2017.01.28 cvölf

Elképesztő színészi alakításokról van szó. Nagyon nagy átéléssel adta át mindazt, amit azt hiszem, hogy nőként minden nap megélhet az ember.

2017.06.01 jencike1985

Nehezen indult el de aztán úgy beindult hogy csak fogtam a fejem. Nagyon sok fantasztikus színészi játékot láthatunk. Sok vicces rész van benne de komoly oldalról.

2017.08.03 szanko

Lehet bennem van a hiba, de nekem azért annyira nem jött be. Jó-jó, de ami a film sztoriját illeti, láttam már jobbat is. Ugyanakkor tetszett a karekterek bemutatása, a generációs különbségekből adódó sajátosságok ábrázolása és az, ahogy a társadalmi hatások megjelennek.

2018.02.07 ArpiHajdu és Réci

Végtelenül unalmas

Sok jó kritikát olvastam a filmről, ennek ellenére nekem sokadik nekifutásra sikerült csak, több részletben végignéznem, ami szerintem némileg a véleményemet is előrevetíti. Ez a film egyszerűen unalmas volt, amin a remek színésznők sem lendítettek s... Teljes kritika

2017.04.13 Kristofalmos

Tényleg fantasztikus film. Annette Bening úgy játszik ebben a filmben,hogy az már emberfeletti. Egyébként meg térdcsapkodósan vicces is a film. De a legszebb az egészben az az, hogy ezt a generációs problémákat hihetetlenül, mellesleg a zenei ízlésen... Több

2016.11.05 jaszon

Sejtettem, hogy egy jó filmről van szó, de hogy ennyire...Csodálatos élettörténetről szól ez a mozi. Ez a fajta jellemábrázolás, a kapcsolatrendeszerek megmutatása, nekem mindig is bejött.