Fúsi

Fúsi már elmúlt 43, de még mindig az édesanyjával él. Túlsúlya miatt állandó céltáblája kollégáinak, ezért nincs sok barátja. Napjai monotonitásban telnek; munka után vagy heavy metal dalokat kér a helyi rádióállomástól vagy játékkatonákkal ismert történelmi csatákat játszik el. Élete… Több

Rendező: Dagur Kári
Forgatókönyvíró: Dagur Kári
Ország: Dánia, Izland
Premier (HU): 2015.10.15.
Ilmur Kristjánsdóttir
Ilmur Kristjánsdóttir

2022.04.29 BoBamburg

Azért nem életem drámája, de arra a másfél órára teljesen beszippantott. Egyszerre vidám és depis, és a karakterek is teljesen jók. Minden hibájuk ellenére még valahol szimpatikusak is. Úgyhogy egy próbát simán megér.

2016.04.21 raczdavidzsolt

2016.02.18 Katyvasz

Nahát, még senki nem írt erről a remek filmről? Szívből ajánlom, szerintem bárki találhat benne olyasmit, ami tetszik neki. Az angol cím ("Szűz hegy") azért senkit ne tántorítson el, nagyon nem egy gagyi tinivígjátékról van szó. Egészen más módon vic... Több

A film összbevétele 749 711 dollár volt (imdb.com).

(2015. 10. 19.)
Érzékeny izlandi őszinteség
A Fúsi az a szívet tépően őszinte és jóindulatú film, aminek egy-egy jelenete kitörölhetetlenül a szívünkben marad. És ez nem csak a rendező érdeme: leginkább a szelíd óriást alakító Gunnar Jónsson vesz le minket a lábunkról. Több

(2015. 10. 16.)
Páros magány
Egy izlandi film napjainkban akkor okozna meglepetést, ha rossz lenne. A Fúsi az első szerelemről és a felnőtté válásról szól, ami abból a szempontból – is – érdekes, hogy főszereplője túl van a negyvenen. A rangos Tribeca fesztiválon három kategóriában nyert. Több

(2015. 10. 16.)
Az izlandi film keserédes coming-of-age mozi, vagyis egy felnőtté válás történetét meséli el. Különlegessége, hogy ezen nem egy tinédzser, hanem egy negyvenes éveiben járó férfi esik át. (80/100) Több

(2015. 10. 08.)
A megvalósítás sallangmentes. Nincs felesleges jelenet, vagy rossz párbeszéd, csak néha furcsán, jól-rosszul viselkedő emberek. A rendező, Dagúrn Kári mindig is vonzódott a jószándékú karakterekhez, ez a filmje sem kivétel. Több

(2015. 10. 18.)
Persze közel sem tökéletes mozi ez. Jó pár mellékszál vezet a semmibe, vagy szimplán csak jó ideig lóg a levegőben, és magának Fúsinak a háttértörténetét sem mondanám olyan nagyon kidolgozottnak, de végig képes megmaradni, egy könnyeden komoly, keserédes élménynek néhány emlékezetes jelenettel. Több