A bolond egy napja

Dzień Świra

2021.04.11 supermario4ever

Kiváló társadalomkritika

Ez az a fajta film, amit többször kell megnézni, mert annyi információt oszt meg 93 perc alatt, hogy azt egyszerre nem lehet feldolgozni. De az biztos, hogy az egyik legkiválóbb film a közép-európai néplélek nyomoráról. És tényleg ez akár Budapesten is játszódhatna, mert ez legalább annyira a mi sorsunk, mint a lengyeleké.

2017.10.19 Berto49

2002-es lengyel film, de akár nálunk is játszódhatna. Egy 49 éves, a körülményektől neurotikussá vált tanárember élete egy napba sűrítve. Fantasztikusan ötletes, maró szatíra a sivár lakótelepi életről, a 80-as évek depressziós hangulatáról, az élet ... Több

2015.06.08 Dodi

Páratlan 21. századi társadalomkritika, iszonyú szarkazmussal és öniróniával, mindannyiunk hétköznapi bolondságaival, pitiáner félelmeivel. Ajánlom mindenkinek!

2015.08.04 Menyét Ibolya

Ismét egy zseniális film Koterskitől. Hasamat fogom a nevetéstől, közben borzalmasan érzem magam-humorú szatíra. Akár Budapesten is játszódhatna, az a magyar lakótelepi hangulat csak a lengyel filmekben van meg.

2015.12.30 batukán

Ez a film ami azt illeti, nálunk is játszódhatott volna. Könnyen emészthetőnek nem mondanám. Inkább az az elmélkedős fajta és tagadhatatlanul betegre sikerült alkotás.

2017.08.31 Deku

Itt olyan érzésem volt mintha csak ímmel ámmal akarták volna megkreálni ezt a filmet. Én nem értettem a lényegét az egyszer biztos. Minden értékelhetetlen volt benne.

2015.06.29 Buborék

Felejthető film, nem hagyott mély nyomot bennem. A humora egyáltalán nem jó. A dráma az átérezhető. A színészekre nem igazán lehet panasz, de egyszer elég megnézni, mivel nem valami szórakoztató!

2015.11.03 Cptn_Cold

Talán meg merem kockáztatni, hogy tökéletes lett. Hát ez a film... eszméletlen ütős. Egy igazi kuriózum! De persze nem is vártam kevesebbet tőle. Ajánlom!

2015.03.22 klaumau

Nagyon jó! Nemcsak remek a humora, de mély valóságot, életérzést, drámát is hordoz. És olyan közeli, akár egy magyar szatíra is lehetne, más nevekkel akár itt is megírhatták és leforgathatták volna.