A védelmező 2.

The Equalizer 2

A film összbevétele 190 400 157 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 135 608 817 forintot termelt.

A filmben 14 ember hal meg.Szerző: BRANTON

Antoine Fuqua a Védelmezö 2 rendezöje pályafutását klipprendezöként a Coolio - Gangsta Paradise cimü videoklipp rendezésével kezdte. Elsö rendezése a Gyilkosok gyilkosa volt és késöbb jöttek a sikerfilmek a Nap könnyei, Artur Király, Orvlövész, A védelmezö 1, A hét mesterlövész.Szerző: Yosihiro

Denzel Washington több tucat filmben és sorozatban játszott eddigi pályafutása során, mégis ez az első folytatásfilmje. Szerző: hp

Egyedül Denzel Washington, Bill Pullman és Melissa Leo tért vissza a folytatásra. Szerző: hp

Antoine Fuqua első alkalommal rendezett folytatást egy saját filmjéhez. Szerző: hp

A stúdió már A védelmező 2 premierje előtt kilátásba helyezte a harmadik részt is, melynek elkészülte csak a bevételeken múlik. Szerző: hp

Denzel Washington és Antoine Fuqua harmadik közös filmje (Kiképzés, A hét mesterlövész). Szerző: hp

A film alapjául az azonos című, 1985-ös tévésorozat szolgált. Szerző: hp

2015. április 22-én jelentette be a Sony, hogy elkészíti A védelmező folytatását, de Antoine Fuqua rendező csak 2016-ban csatlakozott hivatalosan a produkcióhoz.Szerző: hp

A védelmező 2 forgatása 2017. szeptember 14-én kezdődött meg Boston déli részében, Massachusetts államban. A stáb dolgozott egyebek mellett Isztambulban, Törökországban is. Szerző: hp

A zeneszerzői posztra visszatért Harry Gregson-Williams. A hivatalos filmzenét a Sony Classical jelentette meg.Szerző: hp

A filmre 35,8 millió dollár értékben váltottak jegyet a mozizók a premierhétvégén, ami hozzávetőlegesen 1 millióval jobb teljesítmény, mint amit a 2014-es első epizód produkált az első napokban. Ezzel maga mögé gyűrte a vele együtt debütáló Mamma Mia 2-őt is. Szerző: hp

A filmet vegyes fogadták a kritikusok. A védelmező 2 jelenleg 51 százalékon áll 102 szemlézett cikket követően (2018. július). Szerző: hp