Anasztázia

Anasztázia

Anastasia
indingo

Anasztázia, az orosz hercegnő a Romanov család tagja. Mikor kitör a forradalom, elveszíti családját, ő maga pedig árvaként nő fel, nem is sejtve, hogy cári vér folyik az ereiben. Egy nap azonban rá kell ébrednie saját múltjára, annál is inkább, mert nyomában van Raszputyin, a gonosz… Több

Premier (HU): 1998.03.26. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.14 Timon

1990-es évek rajzfilmművészetének értékes gyöngyszeme

Egyik kedvenc rajzfilmem lett még aznap, amikor megnéztem. Vagy a fő kedvencem... Én személy szerint szeretem az orosz kultúrát, zenét, és sajnos ezekről nincs túl sok film. Már csak ezért is annyira nagy gyöngyszem ez. Nagy őszinteséggel szól a kita... Teljes kritika

2018.04.26 indingo

Édesanyám kedvenc meséje, úgyhogy éni vagy egy tucatszor láttam vele. A története eléggé kiszámítható, de melyik mese nem az. Látványban szép és a zenék is dallamosak.

2017.07.18 Deku

Nagyon érzelmes, szép és kellemes történet lett. Amelyben csak úgy özönlenek a szebbnél szebb dalok. Ezer éve nem láttam már, de mai napig simán nézhető és élvezhető.

2018.11.26 dailyfilmsan

Kedvelem ezt a mesét. Nagyon sok dologban próbáltak az eredeti történethez hűek maradni. Érdekes a romanov császári család körüli história és a Disney belevágott. Kutatott és rengeteget dolgozott hogy papírra vigyék ezt a csodás mesét. Ahogy anasztáz... Több

2022.10.26 Klauka89

Hú, nekem ez gyerek- és fiatalkoromban nagyon kimaradt. Csak arra emlékszem, hogy a zenéje sok szalagavatótánc aláfestőzeneként szólalt meg hideg téli estéken. Most végre megnéztem a mesét, és igazán magával ragadott. Nagyon-nagyon tetszett.

A mexikói popsztár, Thália énekelte a Journey to the past (Vár a múlt) című dalt a rajzfilm spanyol verziójában.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Glenn Walker Harris Jr., aki John Cusack (Dimiti) fiatalkori énjének kölcsönözte a hangját a Mondhatsz bármit című filmben Cusack unokaöccsét alakítja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bernadette Peters nem volt megelégedve a karaktere kinézetével. Peters ugyanis egy igen fitt és csinos színésznő, a filmbéli szerepe, Sophie pedig teltkarcsú.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Dimitri alakját egy valós európai hercegről mintázták, aki Anna Andersont Anasztáziaként azonosította. A herceg egyetlen egyszer találkozott Anasztáziával még gyermekkorában, így a forrás nem volt túl hiteles.Szerző: ArpiHajdu és Réci