The Princess and the Frog
A hercegnő és a béka

A békakirály történetének modern feldolgozása, amelynek helyszíne ezúttal New Orleans, ahol Maldonia hercegét Dr. Facilier békává változtatja. Tiana hercegnő hiába próbálja a csókjával visszaváltoztatni a herceget, helyette ő is békává változik. A két brekkencsnek együtt kell megtalálnia a… Több

Premier (HU): 2009.12.24. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.09.07 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

A csókkirály

A békakirály története egy univerzális népmese, melynek legismertebb változatát a Grimm testvérek jegyezték le. A mese ezen formáját vették alapul a '90-es évek reneszánszát idéző alkotásához, A hercegnő és a békához, melyben nemcsak a klasszikus her... Teljes kritika

2022.04.19 JRD

Újabb darab a kedvencek között

Édes, romantikus, néha vicces és zenés-táncos New Orleans... (Kifejezetten tetszett, hogy ebben a városba helyezték a történetet.) Egyszerűen nem lehet nem megnézni. De nézd meg és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.07.21 Ms. Akárki

A legédesebb romantikus Disney mese ami az utóbbi években kijött. Haláli ahogy a herceget Tiana végülis betöriXD mivel a srác beképzelt és kb semmihez sem ért, mert ezidáig semmit nem is kellett csinálnia. Zseniális a zenéje, nagyon pörgős, eddig ilyesmi zene nemigen volt a Disney-ben.

2016.07.24 Leilani

Nagyon tetszett, a szereplők nagyon szerethetők, igazán elragadó a története, nem teljesen kiszámítható. Nagyon örülök, hogy nem 3D-s, sokkal jobban illeszkedik így a Disney világához, mint ha animált lenne. Felidézi a klasszikusokat.

2018.11.25 dailyfilmsan

Talán a tünddéri a legjobb jelző erre a mesére. Mégis valamiért nem volt az igazi és az lehet hogy a túl sok dal aminek a fele sem volt jó. Ezt leszámítva szép volt és látványos. A gyerekeknek biztos nagyon be fog jönni. Nagyon érződött rajta New Orleans hangulata és ez felpezsdítette a rajzfilm miliőjét.

A történet az eredeti Grimm mese a Békakirály modernizált feldolgozása.Szerző: JRD

Műfajilag: zenés fantasy film.Szerző: JRD

A rajzfilm megjelenése után számos gyerek kórházban kötött ki, mivel békákat kezdtek el puszilgatni. Szerző: dailyfilmsan

Tiana az egyetlen Disney-hercegnő, aki dolgozik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Herkules