Az unoka

The Grandson

Revizoronline.com
2022/01/06

Tanmese az együttélésről
Ebben a súlyos monológban összpontosul igazán Deák Kristóf filmjének egyik központi üzenete: ugyan sokszor nehéz az idősekkel, de a problémák nem feltétlen a korból, sokkal inkább az elszigeteltségből, az elhagyatottságból, a magányból fakadnak. Ha ezt megértjük, akkor fontos első lépést tettünk a sikeresebb együttélés felé. Több

Art7.hu
2022/01/06

Többgenerációs történet
Súlytalan karaktere nem tud egyik szekvenciáról a másikra felnőni, s így a nyugdíjasok életét megmentő akciója néha komikumba fordul. Még akkor is, amikor épp nem ez a cél. Több

Vox.hu
2022/01/13

Értékelés: 6.5/10
Az unoka szándékai tiszták és nemesek, ám attól félek, mégsem hagy nagyobb nyomot, mint azok az idős emberekről mesélő reklámok, amelyekkel az ünnepi időszakban tele volt a tévé és az internet. Több

Kortárs Online
2022/01/30

Az Oscar-díjas Deák Kristóf első nagyjátékfilmje a rendező korábbi alkotásaihoz hasonlóan fajsúlyos kérdéseket vet fel. Az unoka központi történeteleme, azaz az átverés lehetővé teszi, hogy a társadalmi kontextus fényében kibomló személyes történet és az emberi viszonyok kerüljenek előtérbe. Több

KULTer.hu
2022/03/15

Papa, végre felnőttem!
Magyarországon régóta hiánycikknek számít a minőségi, hazai gyártású krimi-thriller. Persze, elvagyunk a jól kiszámítható hollywoodi kínálattal is, de azért gyakran merül fel az igény arra, hogy a saját társadalmi közegünkben felvetülő problémák klasszikusan magyar megközelítését láthassuk. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!