Banks úr megmentése

Ruth Wilson
Colin Farrell
Bradley Whitford
Tom Hanks

Walt Disney () kislányainak a kedvenc könyve P.L. Travers Mary Poppins című regénye. A lányok addig kérlelik apjukat, míg az megígéri, hogy megfilmesíti a történetet. Az öreg Walt nem gondolta, hogy mindez 20 évébe fog kerülni, Travers ugyanis nem szereti Disney munkásságát, így nem… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ausztrália
Premier (HU): 2014.01.30. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.06 Jay

Vannak itt, akik kuszának tartják a történetet. Nos ha az ember nézi s nem csak bámulja a filmet, láthatja a párhuzamot az írónő előélete s a között a probléma között, ami az emléket jelenti. Nekem kimondottan tetszett. Jó alakításokat s jól rendezet... Több

2018.12.07 mamiéstöti2

Remek szereplői gárda, akik nem tétlenkedtek és átélhet a néző egy sokáig felejthetetlen élményt a háttérmunkákkal kapcsolatosan.

Sajnos nekem nagyon lassú,és kissé érthetetlennek tűnik.Kusza,és nagyon hosszú,valamiért nem bejövős.Hanks és Thompson lehozzák a karaktert,de semmi extra.

2016.11.06 ArpiHajdu és Réci

A filmet akkor érdemes megnézni (én is így tettem), amikor az embernek még egészen friss élményei vannak a Mary Poppins-szal kapcsolatban. Ugyanis így válik igazán érdekessé az, hogy végigkövethetjük a filmnek az elkészültét és megvan az a bizonyos "... Több

2015.01.24 dulkap

Egy kedves kis mese a maga drámájával és könnyed humorával együtt. Jó ritmusú rendezéssel és kitűnő Hanks-Thompson párossal.

A filmben Disney irodájának falán látható egy térkép Floridáról, amelyen be van jelölve egy hely. Később, 1971-ben itt nyitotta meg a kapuit a Disney World. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Walt Disney lánya, Diane Disney Miller 2013-ban hunyt el. Tom Hanks még beszélt vele a felkészülés során. A filmet az ő emlékének ajánlották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Tom Hanks a szerepre való felkészülés céljából többször ellátogatott a Walt Disney Family Museumba San Francisco-ba, valamint Disney több rokonát is felkereste.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Walt Disney egykori alkotótársai a Banks úr megmentése című film megnézése után teljesen elérzékenyültek. Elmondásuk szerint olyannyira sikerült hitelesen ábrázolni Disney-t, hogy még a torokköszörülései is teljesen megfeleltek a valóságnak.Szerző: ArpiHajdu és Réci