Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Egyenesen Comptonból

(Straight Outta Compton)
Egyenesen Comptonból

Tartalom

Az 1980-as évek közepén a kaliforniai Compton utcái az ország legveszélyesebbjeinek számítottak. Öt fiatal férfi, aki ezen a helyen nőtt fel, tapasztalatait rendkívül őszintén fordítja le a zene nyelvére. A N.W.A. nevű formáció valósággal forradalmasítja a zenét és a popkultúrát. Azonban amilyen robbanásszerű a felemelkedés, olyan hirtelen jön a bukás is...
2016. 02. 16. 23:17

Mindig is szerettem a gengsztert rappet de sosem vettem a fáradságot, hogy utánanézzek kik is voltak a műfaj megteremtői. Ez a film pont ezeknek az embereknek az életét hivatott bemutatni, érezhetően egy kicsit jobb színben, mint az a valóságban valójában lehetett. Tudom, hogy fontos részek maradtak kia filmből, ami kicsit ront a film hitelességén én mégis a 2015-ös évek egyik legjobb produkciójának tartom.

2016. 01. 26. 23:40

Hibái ellenére ez egy zseniálisan jó film, a műfaj egyik legnagyobb hatásairól. Az való igaz, hogy bőven maradtak ki részek, még olyan is, amik egyes előadókra rosszabb fényt vethettek volna. De 11 évet 2 és fél órában se lehet elmesélni, főleg ha ilyen sűrű és egy idő után szerteágazó. De szerintem jól mutatta be a dolgokat, még ha a második fele a filmnek valóban kicsit kapkodós is. Én külön örülök annak, hogy nem egy biopic-be bújtatott anti-rasszista filmet csináltak belőle, hanem egy rendes biopic, aminek része volt a rasszizmus is, így kihagyhatatlan is. A rendezés és a színészek is kitűnő munkát végeztek, bár az elején fura volt a sok ismeretlen (és a valód személyekhez nagyon hasonlító) arc között Giamatti. De azért ő sem okozott csalódást, ahogy máskor sem szokott.
A zenéről kár is beszélni, klasszikus és korszakos számok sorakoznak fel, amik ma is megállják a helyüket és jó volt nosztalgiázni.

2016. 03. 07. 19:31

Nemvolt rosz, nekem korántsem újranézős viszont a hangulata remek.

Neil Brown Jr.
Ice Cube
Ice Cube
F. Gary Gray
F. Gary Gray
Neil Brown Jr.
Jason Mitchell

A film jól teljesített a kasszáknál, mivel 28 millió dollárból készült, és jelenleg (2016.03.07.) 201,634,991 dollárnál tart.

(citizenfour99)

O'Shea Jackson Jr. 2 évig készült a szerepre, hogy eljátszhassa édesapját, részben azért, mert Ice Cube nem akarta, hogy nepotizmussal vádolják a casting során.

Ice Cube egyik legismertebb dalához, az "It Was a Good Day"-hez szintén F. Gary Gray rendezte a videoklipet.

Smoking Barrels: Straight Outta Compton
Bár majdnem 3 órás életrajzi film létére a produkciónak egy vontatott és érdektelen darabnak kéne lennie, végeredményben egészen magával ragadó és élettel teli, és bár ebből a terjedelemből adódóan lehetne egy minden részletre kitérő, vérprofi tabló, végül egy meglehetősen csapongó munka lett. 7,5/10
Cinestar: Egyenesen Comptonból
Nem csak zenetörténeti leckének kiváló, de lazán, ám annál hitelesebben felskiccelt társadalomrajzként is megállja a helyét. 80/100
Filmtekercs: A fekete rapper és a rendőrség
A nyolcvanas évek végén útjára indult N.W.A. (Niggaz Wit Attitude) nevű formáció a hip-hop műfajban olyannyira megkerülhetetlen, mint például a reggaeben Bob Marley munkássága. Idő kérdése volt csak, hogy történetük filmvászonra kerüljön, de arra kevesen számítottak, hogy a kultikus együttesről szóló mozi, a Straight Outta Compton messze túlmutat majd egy átlagos zenei karrierdrámán. 8/10