Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

Birdman

2015.05.11 hsanya182

Ez a film hasonlít a "A sötétség útja - Mulholland Drive" (2001) című filmhez. Ugyanaz a sötét, elvont MŰVÉSZFILM, ami a színészvilág beleláthatatlanságáról szól. Hatalmas ábrázolásokkal, asszociációkkal! Mindezek mellett a filmbe végig jelen van a h... Több

2017.12.09 Greeta

Nem tartom magam egy buta embernek, de ez egy kritikán aluli film. A története elképesztően béna, értem én hogy valami különlegeset akartak a készítők, de nagyon nem jött be.

2020.11.27 elekm90

A képi megoldások zseniálisak, mind a rendezés, mind az operatőri munka, mind a vágás (mondjuk Inarritu és Lubezki szakmájuk mesterei). Lényegében Michael Keatonról szól a film, aki maga is küszködött a Batman szerepek után. Néhol elég elvont tud len... Több

2015.02.24 andor50

Abszolút favorit. Nálam a 2014-es évet magasan vitte ez a film. Háromszor néztem meg moziban, annyira megfogott, bőven megéri a pénzét. Michael Keaton zseniális, nagyon sajnáltam, hogy nem ő kapta az Oscart. Tetszik, ahogyan a vágással bevon minket a film a színház világába, csak ajánlani tudom.

2019.01.22 Timcsi

Értem a filmet, értem magát a mondanivalót, de nem tudtam vele komolyabban azonosulni.

2019.04.19 petraszab

Nagyon megosztó film, vagy utáltad, vagy imádtad. Egy teljesen más szemszögből közelíti meg a szuperhősök világát.

2015.02.09 Milanman

Azt hiszem nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom, az utóbbi évek egyik legellentmondásosabb filmje. Annyira igaz ez, hogy én pl. imádtam, a Kedvesem viszont utálta és legszívesebben kb. 10 perc után kiment volna a moziból. Nem tudom hibáztatni érte, ... Több

2022.05.27 stewie_griffin_2005

Nem tudom mi volt ez a katyvasz film. Ez a fajta humor nekem egy idő után sok, a színészekkel nem is volt gond, de a történet nem fogott meg. Inkább nem is gondolkozom rajta, hogyan kapott ez Oscart. Annyi volt benne érdekes, hogy Michael Keaton a valóságban is szuperhősként (Batman) futott be. 4/10

2017.06.06 TribeBubu

Ritka elmebeteg módon ábrázolt dráma és vígjáték egyben. Egyáltalán nem csodálom, hogy Michael Keaton-t Oscarra jelölték miatta. Az egész szereplőgárda rendben volt, de az ő karakterének érzelmi változásai zsenialitást igényeltek. Az viszont furcsa, ... Több

2018.03.31 Zsceeeka

Egy nagyon jó kis dráma a film (szerencsére) nem megy el a szuperhős-sztori felé. A színészek fantasztikusat alakítanak, a film hangvétele pedig megragadó. Nagyon szeretem.

2016.04.03 Annuska

Nagyon sajnálom a pénzt a mozijegyre. Nekem nagyon nem tetszett és ezt még szépen írtam le. Végül is miről is szolt a film? Úgy igazából a nagy semmiről neves szereplőkkel körítve!

2019.01.07 szabomarc

Jó film lett, bár szerintem annó nagyobb hype-ot kapott, mint kellett volna neki. Egyszer nézhetőnek mondanám inkább, mint kiemelkedő műremeknek, de ajánlom.

2020.09.29 belavagyok

Picit elrugaszkodott a valóságtól a film, de miért nem. Hogyan lehet azt feldolgozni, hogy vége a csillogásnak és már nem te vagy az ünnepelt sztár?

2018.04.17 Murphyyy

Én őszinte leszek, nekem ez a film nem adott semmit. Unalmas, vontatott, néha már érthetetlen. Sajnálom, én sokkal többet vártam tőle, főleg, hogy olvasva a kritikákat valami fenomenálisnak kellett volna történnie. Engem nem fogott meg.