Fekete Párduc

Black Panther

A Martin Freeman által az Amerika kapitány: Polgárháborúban alakított karakter is központi szerepet kap a filmben. Szerző: hp

Wakanda első alkalommal a Vasember 2-ben került említésre a Marvel moziverzumában. Egész pontosan a SHIELD egyik monitorján láthattuk a helyszínt. Szerző: hp

Fekete párduc karaktere az Amerika kapitány 3-ban debütált a Marvel moziverzumában. Szerző: hp

A film a Marvel azonos című képregényén alapszik.Szerző: hp

A Fekete párduc mozifilm hosszú évek óta terítéken volt Hollywoodban. Olyannyira, hogy Wesley Snipes 1992-ben bejelentette, hogy megkezdődtek a mozi előkészületi munkálatai. A produkcióhoz maga Stan Lee is csatlakozott, de mivel nem győzte meg a forgatókönyv, 1996-ban végleg leálltak a munkálatok. Szerző: hp

A Dél-Koreában forgatott autósüldözés-jelenetben 150 autóval és több mint 700 statisztával dolgozott a stáb. Szerző: hp

A forgatási munkálatok 2017. január 21-én kezdődtek meg az EUE/Screen Gems Studios és a Pinewood Atlanta Studio falai között. Szerző: hp

A Fekete párduc munkacíme Motherland (Anyaföld) volt.Szerző: hp

A film beharangozó előzetesét a 2017-es NBA döntőjének szünetében mutatta be a Marvel. Szerző: hp

A film első előzetesét 89 millióan látták mindössze 24 óra alatt és 109 ezer Twitter-bejegyzésben szerepelt a #BlackPanther hashtag. Szerző: hp