Bodom

A Bodom-tói gyilkosságok 50. évfordulójának alkalmából két diák dokumentumfilmet forgat a tett helyszínén. Az általuk hátrahagyott felvételek azonban újabb kérdéseket vetnek fel.

(dulkap)

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2014.12.13.

2024.01.27 Interfectorem Sabnock

Kifejezetten jó ez a found footage horror!

Először is, leszögezném, nagyon örülök, hogy itthon is készítünk horrorfilmeket, és főleg egy misztikus, félelmetes témában, és a zsáner! A kedvencem, a found footage! Végre, mi is megmutatjuk, milyen a magyar virtus! Gergő Elekes és József Gallai ne... Teljes kritika

2020.10.19 signeta

Sajnálom, de ez irtó gyenge film, pedig a téma valóban hátborzongató, rengeteg remek cikket találtam róla. Ebből a filmből kb. semmit nem tudtam meg a mészárlásról, de még csak meg se ijedtem. Egyszerűen nem tudom hová tenni...

2020.06.30 Sraczjanos

Nem tudom, mi volt a filmkészítők célja, de nálam valahogy nem működik a filmjük. Azt azonban nem zárnám ki, hogy a horrorfilmek kedvelőinek tetszeni fog, szóval hajrá, tegyetek vele egy próbát!

1960-ban négyen indultak el sátorozni, és három fiatalt valaki kegyetlenül lemészárolt. Próbálták meggyanúsítani, és perbe fogni a negyedik áldozatot (a túlélő), de végül nem ítélték el, de a kegyetlen gyilkosságok elkövetőjét sem kapták el sohasem!Szerző: Interfectorem Sabnock

Az eredeti gyilkosságok 1960. június 5-én történtek a Bodom-tó partjainál, sátorozás közben! Ennek próbál utánajárni a mockumentary.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film 2014-ben készült, de az ötlet már 2009-ben ott motoszkált Varga Ákos és a két későbbi rendező fejében.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film végül a Bram Stoker International Film Festival nyitófilmje lett az Egyesült Királyságban.Szerző: Interfectorem Sabnock

Nagyon odafigyeltek, hogy a szereplők és helyszínek nevei is finnek legyenek, hiszen az eredeti helyszín az volt 1960-ban, mivel ott történtek a véres események.Szerző: Interfectorem Sabnock