Csillagkapu

Csillagkapu

Stargate

Kurt Russell

A huszadik század elején egy régészcsoport egy különleges leletre bukkan Egyiptomban. A tudósoknak fogalmuk sincs, honnan származhat, és mi lehet a rendeltetése a kör alakú építménynek. Az objektum titkára hatvan évvel később Daniel Jackson (James Spader) állít fel elméletet, aki úgy véli, hogy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1995.04.27. | HBO Max (2024.01.01.)

2024.01.17 Gamehun638

Jó kis alkotás lett, de ehhez a témához a sorozat jobban illet. Sokkalta jobb a sorozatnak a szereplőválogatása.

2021.02.08 Eastern79

Egyiptomi kaland

Roland Emmerich-nek egyszerűen érzéke van a monumentális sci-fikhez. A maga idejében a Csillagkapu nagyot szólt, és bizony mai szemmel nézve is profi. Gyönyörű képek, remek történet, és James Spader élete talán legjobb alakítása. Kötelező darab.

2022.06.15 JRD

Főiskolán a szeminárium helyett inkább beültem a moziba (Kit érdekel a valószínűség számítás, ha filmet is nézhetek!) Nem csalódtam. A Csillagkapu valahol "megalapozta" a hasonló történeteket és függetlenül attól, hogy nem a mai értelemben vett látvá... Több

James Spader a 80-90 évek egyik feltörekvő színésze volt, aki azonban eltűnt, és beárazta magát a "B" kategóriás filmekre, egy-egy kivételtől eltekintve. A film maga nagyon jó, és újszerű elemekkel tűzdelt. Kellemes mozi, soha rosszabbat!

2023.05.18 ospir

Látványvilág és izgalom

Végig izgalmas, a sorozat is nagyon tetszett. Nagyon ajánlom!

Djimon Hounsou a filmben Horust alakította, ez volt az első jelentős szerepe.Szerző: stevepisti

Roland Emmerich-et és a stúdiót egy főiskolai tanár beperelte, mondván, az ő regényötletét lopták el a készítők, amit korábban már benyújtott a Fox stúdióhoz, de ők nem foglalkoztak vele. Később a felek peren kívül 50 ezer dollárban egyeztek meg. Szerző: stevepisti

A bolygó lószerű lényei valóban lovak és kutyák voltak jelmezben. Szerző: magyaristvan

Mexikóban rosszul fordították le a címet, így a film a spanyol La puerta del tiempo címet kapta. Ez tükörfordításban azt jelenti, Az idő kapuja. Sok mexikói filmnéző azt hitte, hogy a csapat az időben utazik vissza.Szerző: SódóGA

(2015. 05. 05.)
Kicsit csalódott vagyok, sokat veszített a varázsából az egykoron rongyosra nézett műremek, de még ma is kiváló kikapcsolódást tud nyújtani. Több