Éjféli expressz

Midnight Express

2024.01.19 Kapszaicin

Börtönfilmek kategóriában a legjobbak közé sorolható. Intenzív érzelmekkel és kiváló színészi játékkal tették emlékezetessé a történetet.

2020.12.17 elekm90

Kemény, realisztikus és hatásos börtöndráma egy amerikai turistáról, aki aránytalanul hosszú isztambuli börtönbüntetése után elhatározza, hogy megszökik. Egy 20 perccel azért lehetett volna rövidebb, néhol kissé "leült".

2015.10.30 fcbnandi

Szerintem a legjobb börtönös film az összes közül és mivel igaz történeten alapszik, így még nagyobb élmény megnézni. Faterral annyira szeretjük, hogy már nem is tudom hányszor láttuk.

2018.08.06 varkonyiildi

A film sikerének titka a hitelesség, a nyers valóság bemutatása félrebeszélés nélkül. A börtönök kegyetlen és ösztönös világát mutatja be, durva jelenetekkel.

2018.10.07 urbanistaa

Oliver Stone filmje még ilyen időtávlatban is nagyon élvezetes, időtálló és abszolút felveszi a versenyt mai társaival. Izgalmas, látványos és hiteles film.

2016.07.09 daeril

Alighanem a legjobb film, amit az utóbbi időkben láttam. Imádtam. Egyszerűen fenomenális, amit mindenkinek látnia kellene. A képi világa egy kicsit hanyag és talán túl sötét is, de talán így a tökéletes, hogy még átélhetőbb legyen.

2015.07.01 Keiichi Tsuchiya

Tetszett, hogy nem tudtam egyértelműen megítélni, hogy a főszereplő mennyire áldozat, vagy csak egyszerűen megérdemli a büntetését. Olyasfajta film ez, amely bevonja a nézőt a cselekménybe, így magunknak is agyalni kell rajta.