A Negyvenegyek tánca

A Negyvenegyek tánca

El baile de los 41

Mexikón hatalmas botrány söpört végig, miután a sajtó beszámolt egy rendőri razziáról, amely során egy olyan bált füleltek le, ahol a férfiak egy része nőnek volt öltözve.

(csd)

Rendező: David Pablos
Forgatókönyvíró: Monika Revilla
Ország: Mexikó, Brazília
Premier: 2020.11.19. | Netflix (2021.05.12.)

Emiliano Zurita
Emiliano Zurita

2021.05.24 Eastern79

Érzelmi gyomros

A Netflix bátran nyúl olyan témákhoz, amelyek még mindig tabunak számítanak. Ez a történet két férfi tragikus szerelmét meséli el, miközben számos, ma is jelen lévő társadalmi problémára reflektál. Kicsit ellentmondásossá teszi, hogy eltúlozza a másság ábrázolását a nőnek öltözött férfiakkal, és a merész szexjelenetekkel, de úgy érzem, a rendező csak a kontraszt kedvéért nyúlt ehhez az eszközhöz, hogy szembeállítsa mindezt a feleség tettével, és kihangsúlyozza az elfojtásból fakadó különbségeket a homoszexuális szubkultúra és a "való világ" közt. Az emberi butaság és rosszindulat, ha gyűlölettel párosul, abszurd dolgokra képes. Szívbemarkoló történet rendkívül erős alakításokkal, gyönyörű korhű jelmezekkel és helyszínekkel.

2021.05.19 Anti007

Az utolsó tánc

Azt hiszem, a következő felhívás (amit híradóban szoktam hallani) most ide is illik: "Figyelem! A következő képek egyeseket nyugalmukban megzavarhatnak, felkavarók lehetnek". Egy valós eseményeken alapuló fiktív történetet láthatunk, ... Teljes kritika

2021.03.27 Tamás

Mexikó történetéből egy elég ellentmondásos és megbélyegző epizódot dolgoznak fel a filmben. Ez egy olyan történet, amit el kellett mondani.

2021.05.13 pet-et

Szerintem egy nagyon erős film, hihetetlenül sokkoló.

A film összbevétele 578 919 dollár volt (imdb.com).

(2021. 05. 20.)
Mexikói meleg botrány a múlt század elejéről
Mindazonáltal az LMBTQ-filmek sorába feliratkozó alkotás nem csupán egy újabb megfilmesítése a témának, hanem Mexikó számára ennél jóval több: egy száz éve elhallgatott, vagy csak suttogott történet napfényre viteléről van szó. Több