A gróf

A gróf

El Conde

A történet középpontjában Augusto Pinochet áll, aki nem halott, hanem egy megöregedett vámpír. Miután 250 évet élt ebben a világban, úgy döntött, hogy egyszer és mindenkorra meghal.

(Hupka Adrián)

Rendező: Pablo Larraín
Forgatókönyvíró: Guillermo Calderón, Pablo Larraín
Ország: Chile
Premier: 2023 | Netflix (2023.09.19.)

KULCSSZAVAK

2024.02.19 Timci

Lugosi Béla forog a sírjában

Azt hiszem, amikor először olvastam a filmről, a horror-vígjáték kategória miatt gondoltam, érdemes lesz egy próbára. Az előzetese alapján egy 'What We Do in the Shadows'-féle agymenésre számítottam, de sajnos nagyon nem azt kaptam, amire vártam. Vámpír horror igen, vérszívás-szívevés-öldöklés, de ez a fekete-fehér koncepcióban kevésbé érvényesült. Vígjátéknak viszont egyáltalán nem nevezném. Chile történelmében járatosaknak érdekes lehet, Pinochet diktatúrájának megismeréséhez kapunk néhány adalékinformációt, de összességében Sátántangó szintű elhúzott jelenetek és lassú cselekmény jellemzi a filmet. A legjobb operatőri munkáért járó Oscar-jelölést értem, további érdemét a filmnek nem tudom kiemelni. Nagyon untam, az utolsó 40 percben történik egy csavar, és lesz egy kis dinamikája a filmnek, és ha csak a végét nézzük meg (vagy egyáltalán nem nézzük meg a filmet), akkor se veszítettünk semmit.

2023.09.15 SuperBoi

Annyira nem tartom egy jó filmnek, de egyszerűen az egyedisége kiemeli. A téma annyira specifikus, hogy egyszerűen magával ragad. Talán egy kicsivel több szatíra még elfért volna.

2023.12.08 Fikatours_blogger

Azt hittem, bővíthetem az ismereteimet Pinochetről, ehhez képest egy szürreális „művészfilmet” kaptam az arcomba, amire nem vagy vevő.

2023.09.23 BÉLA

Elmegy

Hát ez a hála, amiért Chilét megmentette a bolsevizmustól!

(2023. 10. 04.)
Az El Conde (energia)vámpíros film, de nem ad sokat cserébe
Az El Conde maró szatírával igyekszik megmutatni, hogy a történelmi vérszomj sokáig érezteti a hatását. Több

(2023. 10. 02.)
Pinochet, a 250 éves vérszívó
Nagy kérdés, hogy lehet-e véreskezű diktátorokkal viccelődni. Pablo Larraín legújabb fekete komédiája, A gróf frappáns választ ad erre. Több
Új csaj
2011