Életrevalók

Intouchables

2018.03.28 Filmelemző

Egy igazán értékes, jól megcsinált és emlékezetes film, mely "bennünk marad" még nagyon sokáig, ha megnézzük. Humor, szeretet, önzetlenség és életigenlés keveredik benne könnyedséggel és megrázó reménytelenséggel. Hogyan tud egy nyomorban élő, hétköz... Több

2016.01.17 beero88

Ezt már nevezem. Igazán mélyre ható és pofás kis film. Ha lehet itt minden adott ahhoz hogy kellemes kikapcsolódást biztosítson a film. Érzelmes és megindító ami miatt én szerettem.

2023.02.28 Informer2

Film, ami még tanít is?

Az Életrevalók című film egy rendkívül megható és inspiráló történet, amely az emberi túlélés erejéről és az élet értékéről szól. A film főszereplője egy fiatal, optimista és életvidám férfi, aki a halálos betegsége ellenére sem adja fel, hanem mindent elkövet azért, hogy élni akarjon. Rendkívül érzékeny és alázatos módon mutatja be a betegség és a halál témáját, ugyanakkor rendkívül optimista és reményteljes is. A film egyrészt felhívja a figyelmet arra, hogy minden embernek van egy életcélja és értelme, amit érdemes megfogalmazni és kitartóan követni. Másrészt rámutat arra, hogy az életünket minden pillanatban értékelni kell, és hogy sosem szabad feladni a küzdelmet, mert az életrevaló emberek mindig találnak utat a nehézségek felett. Az Életrevalók egy olyan film, amely mindenkit megérinthet, és amelynek üzenete mindannyiunk számára fontos lehet. Az élet sérülékeny, és sosem tudjuk, mennyi időnk van még, ezért fontos, hogy minden pillanatot megéljünk, és minden lehetőséget megragadjunk azért, hogy boldogok legyünk. Ez a film emlékeztet minket arra, hogy az élet ajándék, és hogy minden napot meg kell becsülnünk, és minden lehetőséget ki kell használnunk azért, hogy boldogok és elégedettek legyünk.

2023.02.18 Erik Csok

Gyönyörű film, ami sok tanulságot hordoz magában

Most néztem meg a filmet, és nekem nagyon bejött. Ez szerintem egy gyönyörű film, amiből rengeteget lehet tanulni. Egy barátság bemutatása, és azé, hogy a nehéz sors ellenére is tudjuk élvezni az életet, és ehhez elég lehet egy barát is. Driss a kívülről mókás, vicces ember, aki legbelül mégis meggyötört lélek, Philippe pedig a nehéz sorsú, de azért néha boldog ember, és ez a két karakter a film alatt egy remek páros lesz. Szép történet, gyönyörű zenék, és színészi alakításokban is erős film. Egyszerre vicces és drámai film, aminek a vége is nagyon szép. Egyszer mindenkinek látnia kell, én is elég sokáig halogattam, de most végre sikerült megnéznem. Sőt, még a kedvenc filmjeim között is ott a helye, úgyhogy én mindenkinek ajánlom! Remek francia film.

2018.12.02 Gyorvik

Sajnos már a film első jelenetei, majd a találkozás sem ragadott meg úgymond. Elképzelhetetlen szituáció - volt szerencsém hasonló helyzetben megtapasztalni egy hasonló kaliberű arisztokrata vendégszeretetét, ahol dolgoztam. Ne vicceljenek már! Annyira életszerűtlen, oly elképzelhetetlen, pocsék film.

2016.08.29 Szivárvány1

Korábban nem szeretem a francia filmeket, de az Életrevalók óta folyamatosan keresem a hasonló humorú és érzelmes filmeket. Egyszerre lehet ezen a filmen nevetni és sírni. Megindító történet amely erőt ad mindenkinek a továbblépésben és a mindennapi harcokban.

2017.07.26 Lonka

Nagyon szívszorító az egész történet mégis tudunk rajta nevetni. A film stílusát nagyon eltalálták és a legjobb francia színészeket is. Francoisról tudtam, hogy remek színész, Omar pedig ennek a szerepnek köszönheti a világsikert.

2016.08.17 wintermat

Eleve szeretem a francia filmeket, de ha csak egy jó filmüket kéne mondanom, akkor habozás nélkül ezt a remekművet választanám. Van benne minden, ami csak egy életerős filmbe kell, olyan film élményről van szó, amelyet kár lenne kihagyni.

2024.01.03 Lone Wolf

Az egyik legjobb film, amit a franciák csináltak

Háromszor láttam az Életrevalókat (utoljára éppen az ünnepek alatt), és minden alkalommal elvarázsolt. Olyan film, amin egyszerre lehet nevetni, meghatódni és elgondolkodni, ami önmagában véve sokkal több, mint amire napjaink filmes termésének 90%-a képes. A valós alapú történet sokkal mélyebb jelentést hordoz, mint ahogyan az elsőre tűnik, és egy lényegesen elgondolkodtatóbb kérdést is szegez nekünk: visszaadhatja egy ember egy másiknak az életkedvét, pusztán a természetességével, a humorával és a belőle áradó életszeretettel. Mert a filmbeli Driss (Omar Sy) pontosan EZT teszi a nyaktól lefelé megbénult Philippe-el (Francois Cluzet). Visszaadja életkedvét és azt a reményt, hogy még tartogathat számára örömöket is az élet. Mindehhez persze rengeteg vicces jelenet társul, és az Earth Wind & Fire 1979-es slágere, a Boogie Wonderland, amire Omar Sy olyan feledhetetlenül ropja, hogy igazi szülinapi hangulatot varázsoljon Philippe számára. Ez a film egyik legjobb jelenete. Az Életrevalók egyértelműen 5 csillagos film (az egyik abból a 10-ből, melyek nálam megérdemlik a maximumot).

2015.09.04 MKristijan

Akármikor megy a tv-ben vagy nézi valaki, szívesen becsatlakozok, mert olyan vidám és megnyugtató a film, hogy megéri időt szánni rá. Örök és kihagyhatatlan.

2015.01.30 Dodi

Örök kedvenc, humoros, de mégis elgondolkodtató igaz történettel! 5/5

2019.08.07 Greeta

Igazi szívmelengető darab. Miután megnézi az ember, kicsit megtanulja jobban értékelni az életét, azt amije van, akik körülveszik.

2024.02.29 Ultron

Az egyik legszebb történet, amit valaha írtak

A valóság írta ennek a különleges francia filmnek az alaptörténetét. Tényleg létezett egy életkedvét elvesztett, örökre lebénult milliárdos, aki valódi barátra lelt egy gondozójában. A filmben Omar Sy óriási alakítást nyújt. A film egyszerre dráma és vígjáték, miközben rengeteg tanulság és mondanivaló is akad benne.

2019.04.03 MidoD7

Meglepődtem mert nagyon nem ezt a szintet vártam volna, de azt kell mondjam, pozitívan csalódtam. Nagyon izgalmas film és egyben látványos is, fantasztikus történettel. Nekem tetszett, csak ajánlani tudom.