Gravitáció

Gravity

2024.01.04 Lone Wolf

Ha nem számít a hitelesség, elvagy vele, mert látványos

Megosztó lett a Gravitáció, hiszen egyik oldalon rengeteg kritikát kapott a hihetőség (és hitelesség) terén, a másikon viszont sokan magasztalták a látványvilága miatt. Ami a hihetőséget illeti: van vagy száz dolog, ami nem stimmel a filmmel (erről sok cikk és podcast van a neten), ezek közül nekem három szúrt szemet. Az egyik, hogy a NASA miért egy sebészt dolgoztat a világűrben egy több milliárdos műszaki projekten (Sandra Bullock egyszerű orvos a karaktere szerint), a második, hogy miért annyira fegyelmezetlen a társa (George Clooney), hogy kamasz módjára repked összevissza, ahelyett hogy koncentrálna a feladatra, végül a harmadik, hogy miért nem képesek végig kapcsolatra a földi irányítással, amikor ma már egy sima CB rádió vagy mobil is összeköt bárkit a Föld legtávolibb pontjai között is, nemhogy a világ legdrágább műszereivel egy kiemelt jelentőségű küldetésben (amelyben mindössze 600 km magasságban vannak a felszíntől [ez el is hangzik a film elején]). A film durván hiteltelen szerintem (és a szakértők szerint is), ami nem lenne baj mondjuk egy dráma vagy lélektani sztori esetében, de igenis gáz egy tudományos témájú film esetében. Értékelésem: 3 csillag (jóindulattal).

2017.11.16 Artemisia

Nagyszerűen összeállított, izgalmas film, a látványvilág lenyűgöző, amihez nyilván hozzájárult a modern technika és a magas költségvetés is.Korszakalkotó mű, pár évtized múlva kultusz film lesz. Talán az egyetlen "hiba" amit meg tudnék említeni az,... Több

2017.03.06 Laca//Ho/rr/oR//

Remekül megoldotta Sandra Bullock és George Clooney ezt a nem kis fealadatot. A zöld háttér előtt jó néhány jelenetet maguk elé kellett képzelniük, nagyon jól hozták a szerepet, rendkívül jól megcsinálták filmet, jó rendezés mellett látványosra sikeredett a 4 éves film

Az én véleményem, hogy kissebb-nagyobb hibáktól eltekintve egy igen tisztességes filmet rakott le elénk a rendező. Cuarón nagyon megfogta a közeli, szűk helyeken forgatott kockákon Bullock mimikáját, amikor rádöbben, teljesen egyedül van. Az űr magán... Több

2016.02.18 indingo

Széles vásznon lehet, hogy jobb volt az összhatás, de nekem annyira nem jött be. Az amikor egy poroltóval kászálódik le a Földre elég érdekes! Annak nem kellet volna felrobbannia a nyomástól?

2016.04.07 ArpiHajdu és Réci

Ez egy olyan film, amelynek a vizuális hatását csak a mozivászon tudja visszaadni. Én otthon, egy kis televízión néztem meg, ahol ezt nem lehet kivitelezni. Ettől függetlenül voltak szép jelenetei a filmnek, de a történet nem adott újat.

2015.04.18 rbernadett

Ez a film biztos nagyon látványos lehetett a moziban, nekem sajnos nem sikerült ott megnéznem, így tv-ben csak annyi jött le, hogy ez meg ez a jelenet biztos nagyot szólt. Nem volt ez a rossz a tv-ben sem látványilag, de nem erre tervezték. A történet kicsit sablonos tele klisékkel. Sajnos nem tetszett.

2015.07.27 kabel

Egy gyönyörű audiovizuális élmény minimális történettel. A filmet kizárólag moziban érdemes megnézni, mert igényli mind a nagyképernyőt, mind az erős hangszórókat, aki a laptopján nézte meg, az sajnos nem abban az élményben részesült, amit a rendező ... Több

2021.02.12 Eastern79

Esztétikai orgazmus

Amikor először megnéztem, egy ideig kerestem az állam. Annyira döbbenetes a látvány, hogy egyszerűen a székhez szegezi a nézőt. Semmi új, mégis a megszokott sci-fi klisék jól működnek a nagyszerű Sandra Bullock és George Clooney játékának és a rendező egyedi látásmódjának köszönhetően. Kihagyhatatlan.

2016.12.12 Berto49

A történet ezer sebből vérzik – még sci-fi volta ellenére is – de a látványvilága megéri az egyszeri megtekintést. S. Bullock és G. Clooney szerepel benne, szerintem nem különösebben jók, de ezzel együtt egyszer meg lehetett nézni.

2020.08.22 dailyfilmsan

Gyönyörű a film, gyönyörű a látvány, a hangja tényleg szép, de nem jó. Monoton és egy idő után nekem unalmas volt hogy Sandra csak liheg másfél órán keresztül. Nagyon középkategória nekem.

2019.03.21 elekm90

Nem rossz űrdráma, bár néha elég hatásvadász. Alfonso Cuarón rendezése és a képi világa viszont elképesztő. 7/10

2017.10.22 Bazzzsi

A látvány rengeteget dob a filmen, de maga a történet nem nagy eresztés. Sandra Bullockot kedvelem, de ez messze nem a legjobb filmje.

2018.04.17 Filmelemző

Bár egy időben nagy divat volt dicsérni (technikai kategóriákban még Oscarokat is kapott) és óriási hype is övezte 2013 -ban, ha objektívak akarunk lenni, akkor sajnos nem túl sok jót tudunk elmondani erről a filmről. A felmagasztalások dacára a fant... Több