Halálos iram

Fast & Furious

2022.06.04 BRANTON

Felívelès? Majdnem.

2009-ben jött a széria negyedik része, ami talán valamilyen reboot is, de ez nem túl fontos. Visszatért Paul Walker és Vin Diesel. A rendezői székben ismételten Justin Lin ül. Ez a menet már jóval életképesebbre sikerült mint az előző. Előkerülnek a múlt árnyaiba sebek és a szép emlékek is. Itt mintha próbálkoztak volna valamilyen karakterépítéssel is, ami becsülendő. A második résznél dicsértem, hogy könnyedebb volt a hangvétel. Itt viszont azt dicsérnem, hogy komorabb. Ugyanis ez a komorabb stílus nagyon jól áll. A sztori átlagos, de kellemes. Ez a rész tökéletesen megfelel egy bosszúfilmnek is akár. Az akciók látványosak kezdenek lenni, a játékidő is rendben. A 102 perc gyorsan elrepül. Sajnálom is, hogy a későbbi részekben túltolták a játékidőt és az akciójeleneteket. Fura, hogy Justin Lin rendezte a legrosszabb és legjobb részt is. Ez a negyedik rész ugyan se előbbi, se utóbbi, egy teljesen átlagos akciófilm, mint a legelső rész.

2017.09.21 mamiéstöti2

A film készítésekor kicsit hagyták a készítők magukat elragadtatni a valósággal, ami nem tett jót a filmnek, de azért nem zökkenti ki annyira a nézőt.

2020.05.22 sptt

A szokásos...

Az autós jelenetek szokásos módon izgalmasak, nagyon jól lettek kitalálva, elkészítve. A szereplőgárda végre a régi, kiegészülve Gal Gadot-val, aki szintén jó választás volt. Nincs semmi extra, de ennek ellenére pörgős, végig élvezhető film.

2018.05.05 Filmelemző

Akárhány rész csináltak, mindet élvezettel néztem meg, de ez a legelső epizód volt a legnagyobb durranás számomra. Ekkor alapozták meg az alapfigurák karaktereit: Toretto, O'Conner, Letty, Mia, Leon, Vince, Hector alakjait. A Fast & Furious egy nagyo... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Túlságosan akciófilm és nem igazán látom benne az értelmet. Engem nem köt le, nem tudok hozzá filmélményt elraktározni. Talán a tempó, a sebesség feelingje miatt érdemes egyedül megnézni.

2018.06.16 Syracuse Nézhetetlen

Nem tudom, meddig tudják még húzni ezt a szériát, ami már az elejétől fogva semmitmondó volt, de ahogy haladunk előre az időben, egyre nézhetetlenebb filmekből áll. Tényleg, még csak azt sem lehet mondani, hogy legalább másfél órára kellemes kikapcsolódást nyújtana...

2016.08.02 VFTS

A sorozat leggyengébb része, tipikus tömeg film lett nagy robbanásokkal és semmi történettel. Az egyetlen jó, ami elmondható a filmről, hogy visszatért Vin Diesel és Paul Walker.

2019.01.06 szabomarc

Itt kezdett elszállni az agya a forgatókönyvíróknak, de a realitástól való elrugaszkodáson túl élvezhető, leköti az ember figyelmét. Egyszer meg lehet nézni.

2016.10.24 jencike1985

Rengeteg autó rengeteg akció jó zenék, hatalmas karakterek, nagy színészek. Élvezhető, leköti nagyon a figyelmet. Kötelező mindenkinek aki szereti az autókat az akciót és a poénokat.5 csillag!

2017.08.08 penzesisti

Tulajdonképpen tetszett az Halálos Iram, mert úgy kapcsolta ki az agyamat arra a közel másfél órára, hogy közben nem nagyon találtam benne zavaró momentumokat

2016.10.20 kernernoemi

A Halálos Iramban a sok akció mögött sok érzelem is meghúzódik, ettől válik a film igazán meghatóvá és érdekessé. Imádtam minden karakterét. Nagyon hitelesek és sok fordulattal bír a film.

2021.04.27 freeman

Király film.

2015.05.25 KingPin

Na ennek a filmnek aztán olyan forgatókönyvet írtak, amit oktatni kéne: így SOHA ne akarjatok írni. Ostoba egysorosok, ZS-kategóriás filmekbe illő dialógusok. Persze a látvány kárpótolhat, de olyan sokat nem tesz hozzá a dologhoz. Nagy jó szívvel, és... Több

2019.09.21 spyro74

Egyértelműen a franchise egyik legötlettelenebb, legsoványabb része, melyet teljesen felesleges volt elkészíteni. Egy ideig még okés, hogy Vin Diesel meg álomverdák, de erre azért hadd ne építsünk már filmet.