Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Halálos iramban 8

(The Fate of the Furious )

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Dom és Letty nászúton vannak, Brian és Mia pedig kiszálltak a játékból. A világjáró csapat többi tagja szétszéledt, és próbálnak a normálisra emlékeztető életet élni. Ám egy titokzatos nő visszacsábítja Domot a bűn világába, ahonnét, úgy tűnik, nincs menekvés, sőt, arra is ráveszi, hogy árulja el a hozzá legközelebb állókat...
A kubai partoktól New York utcáin át a Barents tenger jégpáncéljáig világszerte számos helyen folyik a hajsza, amit hőseink csapata folytat, hogy útját állják egy anarchistának, aki káoszt akar a világra szabadítani... és hogy hazahozzák a férfit, aki családot csinált belőlük.
A sorozat legújabb darabjában Vin Diesel mellé visszatér Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris ?Ludacris? Bridges, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky és Kurt Russell is, valamint csatlakozik hozzájuk az Oscar-díjas Charlize Theron mellett a szintén Oscar-díjas Helen Mirren, valamint Scott Eastwood is. (UIP-Duna)

2017. 05. 23. 12:59

Rengeteg jó szereplő. Izgalmas akciódús jelenetek. Talán már nem egészen az a mondanivalója ennek a résznek mint pl az első 3 résznek. Talán már túl sok benne az akció. Bár ettől függetlenűl is ajánlom megnézni.

2017. 04. 20. 22:36

Én komolyan nem tudom hova tenni ezt a filmet. Azt hiszem mondhatni, hogy nem szeretem, mert borzasztó egy szériaként belegondolni, miből mi lett 8 rész alatt. Átlátjuk, hogy mennyire bugyuta, tudjuk, hogy mekkora baromság, felteszem a kérdés, miért ilyen sikeres ez a sz*r... aztán belegondolok: Én is kifizettem azt a mozijegyet. :) Próbálják a megannyi híres szereplővel minőségibbé tenni a szériát, de sajnos a történet már annyira elnagyzolt látványpornó (CGI töménytelen mennyiségben), hogy okkal vegyesek az érzelmek. A beszólások Dwayne Johnson és Jason Statham között működnek, de rajtuk kívül szinte az összes poén nálam besült. Az ötödik rész óta kiakadok jeleneteken, hogy ezt már nem lehet fokozni, és mégis rácáfolnak. Fizika törvényeit nem szabad számításba venni a film közben, sőt józan ésszel gondolkodni sem kell. A halálos iramban nem árul zsákba macskát! Szinte minden jelenetből van az előzetesébe vágva, innen is látszik, hogy a történet már le van tojva. Aki CSAK a látványra utazik egy filmben 2017-ben, és neki az elég, akkor ez megfelelő választás! De értelmet régen nem lehet találni az egészben.

2017. 04. 18. 23:31

Nem biztos, hogy körmondatokban tudnék most jól fogalmazni (akárcsak a forgatókönyvírók), ezért inkább nézzük a pozitív és a negatív dolgokat:

+ szerethető és jó humor
+ Statham és a mindig jól működő statham-karakter
+ időnként látványos akciójelenetek (ha eltekintünk a fizikai paradoxonoktól)
+ Theron és Mirren beemelése a stábba

– egymondatos közhely puffogtatások
– Anonymus csoport megemlítése, akik szerintem a film láttán a térdüket csapkodják a nevetéstől
– bár vannak humoros jelentek, még mindig komolyabbnak gondolják a készítők a filmet, mint amilyen
– a szokásos logikai bukfencek garmadája
– a film fő vonala, hogy Domminic az Isten és mindenki fényesre….
– időnként kilógó CGI-lóláb
– feszültség hiánya

Összességében nem rossz film (jobb mint az előző), de egyre inkább úgy érzem, hogy ez a film inkább a csajoknak, meg a pubertáló fiúknak készül. Elszórakoztat valamennyire a film, de már nem emelkedik meg tőle a pulzusom és nem úgy mentem ki a moziból, hogy szétfejelem a kukát (via KAP).

Helen Mirren
Helen Mirren
Vin Diesel

A Halálos iramban 8-at az első héten 2,1 millió alkalommal szedték le a netről illegálisan. A kézikamerával felvett másolat valószínűleg Indiából származik. Ez egyébként elég gyenge eredmény, mert a Halálos iramban 7-et 4,74 milliószor töltötték le a bemutató utáni héten, a Jurassic Worldöt pedig 3,1 milliószor. (UIP-Duna)

A Halálos iramban 8 a Universal ötödik filmje, melynek bevételei meghaladták a 1 milliárd dollárt (Jurassic World (1,67 M), Halálos iramban 7. (1,52 M), Minyonok (1,16 M), Jurassic Park (1,04 M)).

Egy héttel a film premierje után derült ki, hogy elkészül a Halálos iramban hosszú ideje tervezett spin-offja, melynek története a Jason Statham és Dwayne Johnson által alakított karakterek köré épül.

Movieaddicts: Halálos iramban 8
Összegezve megkapjuk, amit vártunk, de szinte semmivel sem többet, csak nagyobbat. A sorozat rajongói elégedettek lehetnek az aktuális résszel is, a többiek meg úgysem nézik meg. A látvány még mindig csodálatos és kreatívan robbanós, a karakterek még mindig egydimenziósan szórakoztatóak, a történet talán egy hangyányival kevésbé infantilis, mint eddig. A szokásos rutinmunka.

Igazi guilty pleasure, szerintem 7/10
VOX.hu - Halálos iramban 8
Működő pillanataiban még mindig remek agyzsibbasztó szórakozást nyújt a sorozat legújabb része, de a nitró kezd kifogyni a szériából, a bika motor felett remeg a kasztni, és széteséssel fenyeget. 60/100
Smoking Barrels: Halálos iramban 8
A Halálos iramban 8 hiába támad high-tech fegyverekkel, szuperautókkal és világméretű összeesküvésekkel, a felszín alatt most sokkal inkább a tuningzsigulis telepi suttyók filmje, mint amikor tényleges róluk is szólt.

4,5/10