Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A sötét lovag: Felemelkedés

(The Dark Knight Rises)
A sötét lovag: Felemelkedés

Tartalom

Batman  nyolc évvel ezelőtt magára vállalta Harvey Dent gaztetteit, melyet követően nyom nélkül eltűnt. Üldözötté vált, de nem hiába, mert a Dent-törvénynek köszönhetően sok bűnözőt zártak rácsok mögé. Nem csak Batman, de Bruce Wayne is elvonult a nyilvánosság elől, azonban Gordon felügyelő tudja az igazságot, és lelkiismerete nem hagyja nyugodni.
A városban azonban feltűnik egy macskajelmezes tolvaj és egy titokzatos maszkos férfi, akit Bane-nek hívnak. Gotham Citynek újra szüksége van a Sötét Lovagra, de úgy tűnik, Bane-t már nem lehet megállítani.
(Beke Gábor)

2015. 02. 09. 14:54

Méltó befejezése egy epikus történetnek, a színészek kitettek magukért, azon kevés filmek közé tartozik, amit többször is megnéztem moziban, annyira jó volt. Mind az elképzelés, mind a megvalósítás magával ragadó volt. Iszonyatosan jó görbe tükör a társadalomnak.

2015. 02. 09. 17:13

A megelőző két részhez képest sajnos csalódás. Pedig az első Tim Burton-film óta imádom Batmant minden formájában, úgyhogy nagyon akartam, hogy jó legyen, de akkora logikai bukfencek és hátasok vannak benne, hogy az már az élvezhetőség és a megcélozni kívánt komor hangulat rovására megy. Mintha túl sok epikus történést, túl sok fordulatot akarna egyetlen fimbe belesűríteni (talán megérte volna két részre bontani), ami aztán ide-oda kapkodást és ilyen felébe-harmadába kidogozott történetszál-csökevényeket eredményez. Pedig tele van ígéretes kezdeményekkel, Bane önmagában pl tökéletesen hozza azt az egyszerre ravasz és brutális figurát amit a képregény alapján várna az ember. De mindez ott lebeg a nagy büdös semmiben, így pedig csak közepes.

2015. 02. 10. 21:16

Egy tökéletes trilógia lezárása, pedig kíváncsi lennék a folytatásra. Nolan és Bale a hamvaiból támasztották fel Batmant, és remek filmeket raktak össze. Epikus lett az utolsó rész is.

Gary Oldman
Marion Cotillard
Michael Caine
Marion Cotillard
Matthew Modine
Tom Hardy

Ezzel a filmmel Christopher Nolan lett a második rendező, aki az elejétől a végéig rendezett egy képregény-trilógiát (az első: Sam Raimi a Pókember-filmekkel).

Anne Hathaway azt nyilatkozta, hogy karrierjéban ez volt a legmegterhelőbb alakítás fizikailag eddig.

Anne Hathaway kaszkadőrmutatványokat tanult, így a filmben igen gyakran valóban ő hajtotta végre a mutatványokat.

Smoking Barrels: A sötét lovag: Felemelkedés
Stílusos, méltó befejezése a Nolan-Bale trilógiának, kötelező darab!
A Cinemániás: Lángoszlop emelkedik!
Összességében, A Sötét Lovag felemelkedés nagyon jó lett, mint Christopher Nolan film, de mint képregény adaptáció, hagy kívánni valót maga után.