Hasadás

The Divide

A film összbevétele 22 000 dollár volt (imdb.com).

A filmnek három különböző hosszúságú változata ismert, az egyik egy 108 perces, továbbá van egy 112 perces változata, és a vágatlan változata pedig 123 perces volt.Szerző: Kóborló

A film forgatása a kanadai Winnipegben volt, melyet 2010. május 5-én kezdtek meg, és 2010. június 18-ra el is készültek a felvételekkel.Szerző: Kóborló

A film készítői először a The Shelter címet szánták a filmnek, de aztán a The Fallout címen akarták bemutatni, végül ez utóbbit is megváltoztatták, félve attól, hogy sok néző az ismert számítógépes játék elemeit fogják majd keresni a történetben, így végül a The Divide címet adták a kész filmnek.Szerző: Kóborló

Kezdetben teljesen más színészekkel képzelték el a filmet. Az első elképzelés szerint Melissa George, Seann William Scott, Robert Patrick és Raphaël Personnaz színészeket akarták szerződtetni a film forgatásához.Szerző: Kóborló

A filmhez leszerződtettek egy táplálkozási szakértőt, hogy a filmbéli karakterek egészségkárosítás nélkül tudjanak a forgatás ideje alatt sokat fogyni.Szerző: Kóborló

A film készítői eredetileg a filmbéli Adrien szerepére Milo Ventimigliát választották ki, de a színész szerette volna kipróbálni magát egy negatív karakter szerepében, így végül a filmbéli Josh-t alakította.Szerző: Kóborló

Az eredetei forgatókönyv szerint, Mickey (Michael Biehn) karaktere rasszista lett volna, de ezt végül megváltoztatták a kész filmben.Szerző: Kóborló

Amikor a filmben láthatjuk Mickey (Michael Biehn) családi fotóját, a színész valódi feleségét, Jennifer Blanc-Biehn-t láthatjuk rajta.Szerző: Kóborló

A film negatív kritikát kapott a kritikusoktól, a Rotten Tomatoeson 26%-on áll.Szerző: harnas1207