Hyppolit, a lakáj

Hyppolit a lakáj

Az első magyar hangosfilm egyébként a Hyppolitban is szereplő Jávos Pál szereplésével készült A kék bálvány című film volt.Szerző: JRD

A filmben elhangoznak ma már szinte szállóigének számító mondatok Kabos Gyula szájából. Az egyik ilyen (személyes kedvencem a hangsúlyozása miatt): „Mindennap végig fogja nézni, hogy én nem szmokingban eszem a vacsorát, hanem ingujjban. És a libasülthöz hagymát eszek. Mindenhez. A ha… hagymához is hagymát eszek. A halat pedig késsel fogom enni. Kééét késsel.” Ennél a jelenetnél egyébként maga a legendás Csortos is elmosolyogta magát kollégája édes komikusi megnyilvánulásán.Szerző: JRD

A film egyik szereplője, Terka (Fenyvessy Éva) még megérhette, hogy a filmet digitalizálták, és láthatta a vetítését is. 97 éves korában, nem sokkal a bemutató után tért meg őseihez.Szerző: JRD

A történet alapjául Moliére egyik írása, Az úrhatnám polgár szolgált.Szerző: JRD

Első olyan magyar film, amelyből színdarab készült. 1984-ben, a Játékszínben mutatták be, Benedek Miklós, Szacsvay László és Molnár Piroska főszereplésével.Szerző: Berto49

Mimit, a tingli-tangli énekes- és táncosnőt Erdélyi Mici (akkoriban Ráday Imre felesége volt) játszotta. Ma már nagyon mulatságos a korszak dizőzeinek mozgása a dal előadása közben, de a rövid táncjelenet meggyőzően bizonyítja, hogy tudott táncolni.Szerző: Berto49

Ez volt a második magyar hangosfilm.Szerző: Berto49

A Magyar Művészeti Akadémia 2012-ben beválogatta a legértékesebbnek tartott magyar filmek közé.Szerző: citizenfour99

A második hangosfilm Magyarországon.Szerző: citizenfour99

Ez volt Kabos Gyula első hangosfilmje.Szerző: dulkap