Így neveld a sárkányodat 2.

How to Train Your Dragon 2

2015.01.30 Dodi

Nagyon jó film, humoros, kalandos! Méltó folytatása az első résznek.

2019.04.06 MidoD7

Érződik, hogy a nézőkhöz szól a rendező, és ezt jól közvetítik a színészek. Szerintem érdemes odafigyelni rá. A történettel, amit írtak, egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

2019.03.27 Csillagpor

Tökéletes folytatás

Méltó folytatása a csodaszép mesének. Fogatlan története igazi klasszikussá kezdi kinőni magát. Felnőtt és gyerek számára egyaránt szórakoztató és főleg ebben rejlik a film vonzereje. Astrid és Hablaty viszonya is ebben a részben kezd elmélyülni, ami külön plusszpont a résznek dramaturgiai szempontból.

2019.03.06 Filmdoki

A kaland folytatódik

Hablaty és Fogatlan barátsága kicsik és nagyok szívébe egyaránt belopta magát, így nem csoda, hogy 2014-ben újra szárnyaltak. A fiú és a sárkány újabb kalandja ezúttal jóval sötétebb és nagy hozadékokkal jár jövőjükre nézve. Az Így neveld a sárkányodat 2. az előző rész hagyományait követi, hiszen egy roppant szórakoztató történetet mesél el, mely nem fél fontos témákat érinteni, melyekről a fiatalokkal érdemes beszélgetni a filmet követően. Hablaty még mindig keresi, ki is ő valójában. Felnövéstörténete tovább folytatódik, mely során rá kell jönnie, hogy bármennyire is bizonytalanok vagyunk bizonyos dolgokban, ha mellettünk állnak szeretteink, akkor nem szabad félnünk. A film nagyon érdekes húzása, hogy ezúttal kicsit megfordulnak a szerepek: míg az előző részben Hablaty mutatott rá egy nagy igazságra, melyet Pléhpofa nem akart elhinni, addig ezúttal Hablaty nem vesz tudomást arról a veszélyről, melyről apja beszél. Ezáltal újfent egy olyan lavinát indít el a fiú, mely nagyban befolyásolja majd népe és saját jövőjét. Fogatlan és Hablaty barátsága tovább lett árnyalva, és a sárkány ezúttal is lopja a show-t. Sajnos a mellékalakok kicsit érdektelenebbek lettek, mondhatni sodródnak az árral, de így is megvannak a maguk pillanatai. Drago, mint főgonosz szintén kicsit vérszegény, viszont mint katalizátor működik. A második rész egy remekbe szabott folytatás, mely tökéletesen viszi tovább hőseink kalandját. Látványos, humoros és elgondolkodtató.

2015.04.20 Zsceeeka

Az első részhez hasonlóan vicces, aranyos, szép képi világú mese. Nem gyerekszemmel is élvezhető, tanulságokkal teli történet, gyerekeknél is biztosan révbe ér.

2019.02.16 szabomarc

Hangulata teljesen az első részé, a történet változott, de nekem tetszett ez a rész is. Jó a képi világ, ötletes volt ez a rész is, ajánlani tudom mindenkinek.

2018.07.17 czerik

Izgalmas kis mese. Ajánlani tudom.

2018.03.29 NFG

Úgy gondolom, látványosabb lett mint az előző rész! Történetében viszont gyengébb lett! Kicsit erőltetettnek éreztem! Szerintem olyan története volt, aminek nem kellett volna egész estés játékidőt kapnia!

2015.09.29 Loborg

Aranyos és legfőképpen vicces történet kerekedett ebből az epizódból is , vicces volt és megkapó , ugyanúgy, ahogyan az első rész is. Megérte megnézni .

2017.07.28 czigler.nora

Szerintem méltó folytatása elődjének. Ez is izgalmas és látványos, és persze Fogatlan még mindig iszonyúan édes. Szomorkásabb, mint az 1. rész, de ez is jó.

2019.02.05 Vágottszemű

Az első rész jobb volt. De ennek is azért elég jó a története. Több dolgot tudtunk meg a sárkányokról és a főszereplő családjáról. Nekem ez is nagyon tetszett épp úgy mint az előző.

2016.02.13 Balint

Nagyon jó folytatás lett, bazi nagy sárkányokkal ;)

2016.01.14 kissjanos21

Nagy mesés vagyok, így evidens volt, hogy meg fogom nézni. Nem csalódtam, remek kis családi animáció. Van benne humor, érzelem, és egy kis dráma is. A karakterek jól kitaláltak, a zene szuper.

2015.07.22 szd91

Ritka, de szinte jobb lett mint az első rész. Sokkal érdekesebb a sztori, az elsőben persze ott volt a fordulat, hogy a sárkányölő népből egy srác más minta többi és barátkozik a sárkányokkal. De a másodikban is volt csavar, nem volt uncsi, a rég ha... Több