Jóbarátok

Friends

Lisa Kudrow nem szeretett gitározni a sorozat elején. A színésznő fel is vetette a készítőknek, hogy mi lenne, ha Phoebe inkább bongón játszana. Végül aztán Kudrow vett egy-két gitár órát, de csak pár akkordot tanult meg, szerencsére a Büdös macskához ez a tudás is elegendőnek bizonyult.Szerző: ArpiHajdu és Réci

James Burrows rendező a sorozat forgatásának megkezdése előtt mind a hat szereplőt Vegasba vitte, a Caesar's Palace-ba, és azt mondta nekik, hogy élvezzék ki utoljára, hogy nem ismerik fel őket, ha a show beindul, úgysem lesz rá alkalmuk. Később, az 5. évadban a Caesar's Palace visszatér, Ross és Rachel itt házasodnak össze részegen.Szerző: ArpiHajdu és Réci

David Schwimmer volt az első, akit beválogattak a show-ba. Mivel Kevin Bright korábban már dolgozott együtt a színésszel, a karaktert egyenesen Schwimmerre írták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jon Favreau és Jon Cryer is esélyes volt Chandler szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Phoebe szerepére Kathy Griffint és Jane Lynch-et is meghallgatták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az elsődleges tervek szerint Rachel és Ross között nem lett volna szerelmi viszony, ellenben Joey-t és Monica-t összehozták volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Jóbarátok megjelenésének évében a legkedveltebb karácsonyi ajándékok a Power Rangers figurák voltak.Szerző: mamiéstöti2

A Richard Burke-ot játszó Tom Selleck a forgatás idején 51 éves volt.Szerző: mamiéstöti2

A Central Perkben törzshelynek számító narancssárgás kanapét a sorozat díszlettervezője a Warner Brothers stúdiójának a pincéjében találta, teljesen véletlenül.Szerző: AngelCass

Monicáék lakásának az ajtaján volt egy keret, ami eredetileg egy tükör volt, de valaki véletlenül eltörte a forgatáson. Így is ott maradhatott a keret, mivel jól nézett ki.Szerző: AngelCass

Eredetileg "Barátok, mint mi (Friends Like Us)" néven futott volna a sorozat, de felmerült még "A folyosó túloldalán (Across the Hal)" vagy az "Álmatlanság kávézó (Insomnia Cafe)" cím is.Szerző: AngelCass

Eleinte Monica és Rachel lakásának száma 5-ös volt, ami a későbbi részekben 20-as lett. Ugyanígy Chandler és Joey lakásának ajtószáma is változott 4-ről 19-re.Szerző: AngelCass

Bruce Willis vendégszereplése Mathey Perrynek (Chandler) köszönhető, ugyanis a Bérgyilkos a szomszédom című filmben együtt játszottak, és fogadást kötöttek, amit Mathey Perry nyert meg, így Bruce Willis ingyen szerepelt a Jóbarátokban.Szerző: AngelCass

David Schwimmer tíz epizódot rendezett a sorozatban.Szerző: ArpiHajdu és Réci