150 milligramm

150 milligramm

La fille de Brest

Irène Frachon a franciaországi Brest kórházában dolgozik tüdőspecialistaként. Az orvos egy nap rájön, hogy közvetlen kapcsolat van több titokzatos haláleset és egy, a kormány által engedélyezett gyógyszer használata között. Az orvos elkeseredett szélmalomharcba kezd, hogy kiderítse az igazságot… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.03.02.

2017.07.05 Wesleyvep

Láttunk már hasonlót, egy kis ember harcba indul a legnagyobbak ellen, de ami meghökkentő, hogy ez nem fikció, és valóban megtörtént esetről van szó. Így egész más szemmel néztem, és csak kalapot tudok emelni. Bátran merem ajánlani!

2017.02.15 jazzy

Kissé feminista film a női erőről, és arról, hogy igenis lehet változtatni a társadalmon. Csak angol felirattal láttam, de úgy is nagyon érdekes volt, már várom, hogy nálunk is bemutassák, szívesen megnézem újra, csak nem tudom, hogy fogom bírni mozivásznon az operálós jeleneteket.

2017.03.03 KingPin

Igen erős film, elkerekedett szemekkel néztem a történet alakulását. A franciáktól általában gagyi vígjátékok, vagy nagyon elvetemült művészfilmek szoktak eljutni hozzánk, de ez egy olyan oldalát mutatja meg a francia filmnek, amit nem sokszor volt alkalmam látni.

A film valós eseményeken alapszik. Irene Frachon tüdőspecialista rájött, hogy a Laboratories Servier nevű francia gyógyszeripari cég termékének (Mediator) súlyos mellékhatásai állnak számos haláleset hátterében. Szerző: hp

A filmet 2016-os Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2017. 03. 07.)
A francia Erin Brockovich epikus küzdelme egy gyógyszercég ellen tiszta Amerika! 65/100 Több

(2017. 03. 04.)
Egy már többször látott, de nem kevésbé érdekes történet egy igaz ügyért harcoló nőről, aki nem adja fel. Tanulságos is, mert ha változást szeretnék, akkor nem elég rámutatni, ki is kell azt kényszeríteni. Az meg külön öröm, hogy eredeti nyelven, feliratozva kerül a hazai mozikba. 7/10 Több
A műsorlista
A kibukott