Lady Macbeth

Lady Macbeth

A film összbevétele 1 007 759 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 003 000 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 494 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Leszkov kisregénye Sosztakovicsot opera komponálásra késztette. A zeneszerző második operája volt. A mű eredeti címe "A mcenszki járás Lady Macbethje" volt, későbbi címén: "Katyerina Izmajlova". Zajos siker után 1936-ban a Pravdaban „Zene helyett hangzavar” címen elmarasztaló kritika jelent meg róla, amely egyértelműen Sztálin véleménye alapján íródott. Azonnal levették a műsorrendről. Később Sosztakovics átdolgozta a művét, amelyet 1963-ban mutattak be Moszkvában. Ezt az átdolgozott művet a Magyar Állami Operaház 2005-ben mutatta be.Szerző: Berto49

A film világpremierje 2016. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A filmet nagyon jól fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 89 százalékon áll (2017. augusztus).Szerző: hp

Florence Pugh a 72. Velencei Filmfesztiválon elnyerte a legjobb színésznőnek járó díjat. Szerző: hp