Malèna

Malèna

2023.08.27 Ergit

Vannak, akik a szépet, a kedvest, ha van alkalmuk rá, földbe döngölik, szétszaggatják, mert rosszul lesznek attól, hogy ők nem szépek, nem képesek (már) a kedvességre! Pedig csak utánozni kellene a szépet, a kedvest!

2017.08.27 ArpiHajdu és Réci

Szenzációs, maradandó alkotás

A Maléna egy mérhetetlenül összetett alkotás, amelyet bármely oldaláról vizsgálunk, mindenképpen maradandót alkotott a filmvilágban. Nem véletlenül hivatkoznak rá olyan sűrűn, az idő múlásával pedig csak egyre inkább felemelkedik a klasszikusok soráb... Teljes kritika

Szép film egy gyönyörű nőről, aki egy egész kisváros erotikus álmainak főhőse. Megható és kedves történet a szép Szicíliából, egy kamaszfiú rajongásáról és annak tárgyáról, személyéről. Ajánlott film.

2018.01.14 Yosihiro

Én úgy éreztem nem Malénáról szól a film. A fő cselekmény elrejtve a sex. A végén megrázó ahogy elbánnak Malénával ez nem illett bele a filmbe. Összességében közepére értékelem.

2017.10.23 Deku

Ez tényleg remek lett, színészileg is és mindenféle téren nagyot alkottak a rendezők. Igazán jó film lett ez. Itt nem tudnék negatívot említeni mert az egész film úgy volt rendben ahogy kitalálták.

2018.12.24 dailyfilmsan

Elég érdekes köntösbe lett bujtatva ez a háborús film. A helyszín a csodás Szicília. Azt hinné az ember annyira csodás hogy ide nem jöhet a háború de mégis. A főszereplő Renátó nagy szerelme ebben az időszakban jelenik meg és ez a nagy szerelem hajtj... Több

2020.08.15 Varga_Júlia

Tornatore egyik remekül sikerült filmje a Maléna, gyönyörű helyszínnel és főszereplővel, igazi olasz hangulattal és történettel. A rendező sokat dolgozik saját, gyermekkori élményeiből, és hihetetlen hangulatos módon tudja visszaadni egy korabeli kam... Több

2021.12.29 Ildikó Bacskai

Malèna (2000)

Morricone zenéje, Bellucci játéka, szerintem kb. ennyi is elég lenne, hogy a film zseniális legyen, de ennél többet tud a film. Maga a történet számomra rettenetesen életszagú, az emberi irigység pontos megjelenítésével, megrázó és felkavaró, ugyanakkor nagyon vicces a film felvezető szakaszában. Sokszor láttam és nagyon szeretem.

2022.10.09 HE7EDIK

Emberi aljassàg

Az emberi aljasságnak nincsenek határai, aki nem hiszi, nézze meg ezt a kis gyöngyszemet. Adott egy gyönyörű nő, akit először szajhává tesznek, majd mikor lehetőség nyílik, jól meg is alázzák saját aljasságuk miatt. Mikor összeverik és levágják a haját, véresen és kiszolgáltatottan, Jézus jutott eszembe a kereszten. Megrázó és gyönyörű alkotás az emberi természetről.

2020.08.20 BalogJoe

Koltai

Mesteri olasz dráma. A történet minden kamaszodó sráccal megtörténik, amikor szőrösödni kezd, ami ilyenkor szokott... Szóval "hosszúnadrágos" lesz, ezért nosztalgiát ébreszt a sztori. Mindez a világégés derekán. Szerintem ez egy férfiaknak való film, az említett ok folytán, ugyanakkor mégsem. Mert a címszereplő drámája mindenkit megfog. Ő Monica Bellucci. Pfff! Szóval, Monica Bellucci... Olyan kisugárzása van a "csajnak", hogy az egész filmen átsüt. Már várod, hogy újra felbukkanjon a filmben, mert látni kell. És ez a rendezés és Koltai Lajos mestermunkájának eredménye. Ha bárki megemlíti a filmet, az operatőr képkockái pörögnek le bennem rögtön. Az összes Oscart Koltai Lajosnak! A férfinéző mélyen elmélázik a filmen, a nők bőgnek. Kell ennél több? Szerintem nem.

2020.09.26 Caravaggio1978

Zseniális történet

Az ember bele tudja képzelni magát a srác helyébe. Szerintem egy filmben sem látni ennyire szexinek a színésznőt. Belucci mellei csodásak.

2015.10.02 hawaiipizza

Prűd embereknek nem ajánlom. Egy egyszerű olasz "művészfilm". Minden a helyén van. Nem világot megváltó, de a maga nemében tökéletes.

2021.03.14 jabor

Csodálatos alkotás és csodálatos teremtés.

2015.08.30 Joky Matus

Imadom ezt a filmet, örök klasszikus. Csakúgy, mint Totnatore minden filmje. Monica Bellucci egyszerűen káprázatos még most is, nemhogy 20 évvel ezelőtt. Csak ajánlani tudom, tessenek megnézni ezt a filmet!