Mission: Impossible - Utóhatás

Mission: Impossible - Fallout

Tom Cruise 2015. július 28-án a The Daily Show with Jon Stewart adásában jelentette be, hogy készül a franchise hatodik filmje. Szerző: hp

A film forgatása 2017. április 8-án kezdődött meg Párizsban, és 2018. március 25-én ért véget az Egyesült Arab Emirátusokban. További forgatási helyszínek: Egyesült Királyság, India, Új-Zéland, Norvégia. Szerző: hp

A film első előzetesét a 2018-as Super Bowl reklámszünetében mutatták be 2018. február 4-én. Szerző: hp

Ebben a részben fény derül Ethan Hunt múltjára is.Szerző: HE7EDIK

A repülőből kiugrós, ejtőernyős részt az Egyesült Arab Emirátusokban vették fel, mert ez volt szinte az egyetlen hely, ahol egy ilyen veszélyes dolgot legálisan megcsinálhattak. Ezen kívül még egy szélcsatornában forgattak ejtőernyős jelenetet.Szerző: XETH

Tom Cruise az egyik jelenet kedvéért 106-szor ugrott ki ejtőernyővel egy repülőből, hogy meglegyen az a három felvétel, amire a rendezőnek szüksége volt. Mindez 25 ezer láb, vagyis több mint hétezer méter magasságban történt.Szerző: XETH

A forgatás hetekig csúszott Cruise sérülése miatt.Szerző: HE7EDIK

Cruise nem használt kaszkadőrt a forgatás során. Szerző: HE7EDIK

Forgatás során megsérült Tom Cruise, mikor is egy jelenetben át kellett volna ugrania egyik háztetőről a másikra, sajnálatos módon azonban a ház oldalának csapódott.Szerző: AngelCass

A Mission: Impossible 1966-ban indult útjának a CBS-en, és összesen 171 epizódot, hét évadot élt meg. A szériát 1988-ban rebootolta az AMC, de néhány epizód után levették a műsorról. Közel egy évtizednek kellett eltelnie, hogy Hollywood is lecsapjon rá, és Tom Cruise főszereplésével milliárdokat érő franchise-zá váljon.Szerző: hp

A film még a Mission: Impossible - Titkos nemzet bemutatója előtt zöldlámpát kapott.Szerző: ps

Christopher McQuarrie az első olyan direktor, aki két Mission Impossible részt rendezhetett.Szerző: hp