Oldboy

Oldeuboi

Sannakji (산낙지) a neve Koreában az élő polip elfogyasztásának. Szerző: Archívum

Choi Min-sik-nek összesen 4 polipot kellett élve elfogyasztania, mire sikerült felvenni a tökéletes jelenetet. Mindegyik polipért elmondott egy imát. Szerző: Archívum

A film néhány jelenetét számítógépes trükkel készítették el, pl.: a kés Oh Dae-su hátában vagy mikor a hangya kimászik Dae-su karjából. Szerző: Archívum

A folyosón játszódó harci jelenetet 3 napon keresztül vették fel, hogy tökéletes legyen. Szerző: Archívum

2013-ban készült egy amerikai remake, azonos címmel. Ezt Spike Lee rendezte.Szerző: Archívum

2008-ban egy CNN-es szavazás eredményeként a filmet besorolták a 10 legjobb ázsiai film közé, ami valaha készült. Szerző: Archívum

A "The Vengeance"-trilógia 2. része.Szerző: Archívum

A jegypénztárak adatai alapján 15 millió dolláros bevételt generált a misztikus thriller.Szerző: Archívum

3 millió amerikai dollár kellett ahhoz, hogy elkészülhessen a film.Szerző: Archívum

A filmben a filmtörténet egyik leghosszabb ideig tartó, vágatlan kézitusa jelenetének lehetünk tanúi.Szerző: Archívum

A film forgatási munkálatai Dél-Koreában (Busan, Szöul) és Új-Zélandon (pl. havas jelenet) zajlottak.Szerző: Archívum

Quentin Tarantino így nyilatkozott a filmmel kapcsolatban: "Ez a film sokkal Tarantinosabb, mint bármi, amit eddig alkottam."Szerző: Menyét Ibolya

Park Chan-wook dokumentumfilm-jelleget akart kölcsönözni a rendőrségen játszódó jelenetnek, ezért speciális vágást alkalmazott.Szerző: BSzabina

A film egy japán mangán alapszik.Szerző: BSzabina