Pokolba taszítva

Pokolba taszítva

Drag Me to Hell

Christine Brown (Alison Lohman) adóügyintéző. A súlyosan eladósodott Mrs. Ganush (Lorna Raver) haladékot szeretne kérni a házára felvett hitel törlesztésére. Christine, hogy megmutassa, mennyire komolyan veszi a munkáját, durván és megalázóan visszautasítja az asszony kérését, nem sejtve,… Több

Rendező: Sam Raimi
Író: Sam Raimi, Ivan Raimi
Premier (HU): 2009.08.13. | Netflix (2024.03.05.)

2023.12.16 Erik Csok

Minden megvan benne, ami egy jó horrorfilmhez kell!

Most néztem meg a filmet, valami elképesztő volt szerintem! Semmit nem tudtam róla, nem ismertem a történetet, nem néztem előzetest, csak annyit tudtam, hogy Sam Raimi a rendező, ő pedig nem szokott rossz filmet rendezni. És ez a film is a jobb horrorfilmek közé tartozik! Helyenként azért voltak elég durva jelenetek, és a gyenge idegzetűek nem is fogják bírni, szóval ők kihagyhatják. Remek hangulata van, a történet érdekes, és a színészi játék is nagyon jó szerintem! Valamint nem egyszer meg tudott ijeszteni, és mintha kicsit féltem is volna rajta, ami egy horrorfilmnél elég nagy szám, ha rólam beszélünk. Tényleg nekem nagyon tetszett, ráadásul mindent gondoltam, csak ezt nem a végén. Azért ez egy elég jó kis „csavar” szerintem, tényleg szó szerint leszakadt a pofám, mikor szembe jött velem. Egyetlen hibája van, az pedig a CGI, ami helyenként nagyon gyenge, az tényleg nem valami jó benne. De ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor tényleg azt mondhatom, hogy ez egy nagyon jó kis (horror) film!

Inkább vicces mint borzongtató. De nekem bejött,többször is láttam már,de a kirepülő fogsor nálam mindent visz. A vége is nagyon tetszett,üzenete,sohasem lankadjon a figyelmed. Ajánlott kategória,akik a kissé könnyedebb horrort kedvelik.

2022.11.17 JRD

Egyszerű történet. Nincs agyoncsavarva. Végig kíséri a baljós próbálkozás. Így aztán a záráson már meg sem lepődünk, noha reménykedünk, hogy talán mégis. Egy igazából kedves nő, aki (talán életében először) hoz egy rossz döntést és abban a pillanatba... Több

2022.11.16 kabel

Horror, de jóféle

A Drag Me to Hell egy ördögűzős horror, de azzal teszi magát egyedivé, hogy az ijesztős jelenetek iszonyat kreatívak és sokkal több elemből állnak, mint egy arcbaugrós ijesztés. A sztori nem túl komplikált. Átlagos nőt megátkoznak és ő megpróbálja túlélni. Külön dicséret jár, hogy a karakterek nem csinálnak hülyét magukból, így a film végi jelenetek erősek maradnak. A film szépen megtalálta a pontot a gusztustalan és ijesztő között, és ezt majdnem minden jelenet tudatja velünk.

2020.05.12 dailyfilmsan

Nagyon szemléletes, és pont emiatt undorító, viszont jó. Remekül ugrál az ember idegszálain, és többszöri megnézés után is képes beparáztatni. Összeszedett és szimbolikus az egész.

Sam Raimi átemelt stíluselemeket kultfilmjéből, a Gonosz Halottból.Szerző: HE7EDIK

Sam Raimi kocsija is felbukkan a parkolóházas jelenetben.Szerző: HE7EDIK

Sam Raimi nagy barátja Bruce Campbell (aki szinte minden Raimi filmben szerepelt). Ebben a filmben is felajánlottak neki egy szerepet, de Mr. Campbell visszautasította, mert épp a Minden lében négy kanál (2007–2013) című tv-sorozatban vállalt szerepet.Szerző: respect the movies

A film forgatókönyvéért felelős Sam Raimi és Ivan Raimi már 1992-ben elkészítették eme film történetét, csak a sok más projektük miatt "parkolópályára" került az alkotás.Szerző: respect the movies