Ready Player One

Ready Player One

Steven Spielberg egy interjúban elmondta, hogy ez volt karrierje harmadik legnehezebb filmje A cápa (1975) és a Ryan közlegény megmentése (1998) után.Szerző: Thibo84

A regény, és így maga a film is az 1980-as évek popkultúrájának nagy gyűjteménye. A nagy nosztalgia kalandban ezeket a filmeket idézik meg: King Kong (1976), a Ragyogás (1980),a Tron, avagy a számítógép lázadása (1982), Rémálom az Elm utcában (1984), Vissza a jövőbe (1985), az Akira (1988), Gyerekjáték (Chucky, a gyilkos baba 1988), Duke Nukem (1991), Tomb Raider (1996), Szuper haver (1999), A Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége (2001).Szerző: Diesel

A filmben eredetileg Zak Penn forgatókönyvíró a Trónok harca egyik sárkányát is szerette volna látni a filmvásznon. Mivel nem sikerült megszerezni a jogokat, a sárkánynak ki kellett maradnia a filmből.Szerző: Diesel

A nagy múltidézésből a Brad Britt rajzfilméből megismert óriásrobot, Szuper haver (1999) sem maradhatott ki. Szuper haver hangját ugyanúgy Vin Diesel szolgáltatta, mint az eredeti, 1999-es alkotásban.Szerző: Diesel

A történet egy Parsifal-monda átirata, ezért kapta Wade avatárja ezt a nevet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steven Spielberg kezdetben nem volt meggyőződve arról, hogy ő a legmegfelelőbb ember arra, hogy megrendezze a filmet. Spielberg egy fiatalabb direktort képzelt volna el a feladathoz, ám a '80-as évekre való számos utalás végül meggyőzte a rendezőt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Warner már 2010-ben lecsapott a megfilmesítési jogokra, még azelőtt, hogy a regény megjelent volna. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első szerencsések már látták Steven Spielberg új filmjét, a Ready Player One-t (Ready Player One, hazai bemutató: március 29.), és így természetesen az első kritikák is felbukkantak a neten – sőt, a hivatásos kritikaírók mellett már az újságíró kollégák is közzétették első véleményeiket. A kritikusok szerint „Spielberg berobbant a 21. századba”, de a nem hivatásos kommentek talán még fontosabbak. Josh Gad twitterén például azt írta a vetítés után, hogy „Spielberg a régi formában. Újra kamasznak éreztem magam. Van a filmben egy üldözési jelenet, ami egy szinten van a Jurrasic T-Rex üldözésével… Tiszta élvezet!” Talán nála is fontosabb, hogy a Wonder Woman rendezője, Patty Jenkins szerint: „Imádtam! Nem is értem, hogy aki maga nem játszik digitális játékokon, hogy tud ilyen szuper filmet csinálni a gémerek viliágáról. Nyilván, mert ő Spielberg.” Edgar Wright, a Nyomd, bébi, nyomd rendezője igazi geek hírében áll, szóval, amit ő tweetelt, az sokat ér: „Még mindig emésztem azt az audió-vizuális dömpinget, ami a Ready Player One. Sok jelenet újra bizonyítja, hogy Spielberg még mindig az akciójelenetek mestere.” A film két világban játszódik egyszerre: a komor jövőben és egy virtuális upgrade-jében: Spielberg valószínűleg újra forradalmi ötletekkel teremtette meg a kettős univerzumot, amelynek a szereplői valamiképpen mégis ugyanazok. (IC Press) Szerző: hp

Steven Spielberg egy, még a forgatásokat megelőző interjúban (Entertainment Weekly) azt vallotta, hogy nem fog magára hivatkozni a filmben, bár a film alapjául szolgáló könyvben több alkalommal is szerepel Spielberg munkássága. Egyik korábbi filmjére sem fog utalásokat tenni.Szerző: XETH

Steven Spielberg neve is említésre került Ernest Cline azonos című regényében, mivel a kötetben számos utalás van a rendező filmjeire. Szerző: hp

Iron Giant karakterének hangját Vin Diesel kölcsönzi. Érdekesség, hogy szintén ő szinkronizálta a karaktert tizenkilenc évvel ezelőtt Brad Bird Szuper Haver (The Iron Giant) című animációs filmjében. Szerző: hp

Steven Spielberg Gene Wildert is felkereste, hogy szerepet ajánljon számára a filmben. A legendás sztár tisztelettel visszautasította a lehetőséget. Szerző: hp

Steven Spielberg első sci-fije a 2005-ös Világok harca óta. Szerző: hp

F'Nale Zandor karaktere nem szerepelt a film alapjául szolgáló könyvben.Szerző: hp