Hátsó ablak

Rear Window

2022.06.07 JRD

Nem a látvány számít, hanem a játék. És azt hiszem ebben a filmben a színészi játék nagyon is jó. A sztori pedig érdekes. Képzeld el, hogy még nincs internet, még nincs virtuális világ, nincs okostévé sem pedig számítógép. Csak törött lábbal ülsz e... Több

2019.03.31 Filmdoki

a nap véleménye

Kukkoljunk!

Mivel ütnéd el az időd, ha törött lábbal kellene egész nap a szobádban gubbasztanod? Olvasnál? Tévéznél? Esetleg zenét hallgatnál? Jeff, a fotóriporter máshogy üti el az időt. Szomszédjai mindennapjait figyeli az ablakból. Persze hosszú távon ez sem ... Teljes kritika

Alfred Hitchcock a feszültségkeltés nagymestere.Totálisan fel tudja pörgetni az eseményeket,ezáltal bennünk is beindul az adrenalin! Jó kis mozi,ami az emberi gyengeségből táplálkozik.Mit csinálok otthon,ha szobafogságra vagyok ítélve?Hát persze hogy leskelődöm.A többi már történelem. Ajánlott.

2018.04.30 Berto49

Nehéz eldönteni, hogy melyik a legjobb Hitchcock-film. Az viszont biztos, hogy a legjobbak között helyet követel magának ez a film. A törött lábú fotóriporter, a Mester egyik kedvenc színésze, James Stewart által megszemélyesítve, unalmában a nyitott... Több

2015.05.04 Milanman

Hitchcock számtalan mesterművének egyike, zseniális kamaradarab, a mester által tökélyre vitt "suspense" egyik legtökéletesebb mozgóképes megjelenése.

2017.07.25 Deku

Meglepett a film kevesebbet vártam tőle lévén, hogy milyen régi de James Stewart nagyon tudott. Nagyon látványos és fantasztikus lett amellett, hogy szerintem bőven többet ki lehetett volna préselni ebből az ötletből. Egynek elmegy.

2021.09.05 stewie_griffin_2005

Ahhoz képest, hogy milyen régi, elég jó film, van benne humor is, és akkori mércével izgalom is. A színészek is jól játszanak benne. Egyedül a vége lett kicsit furcsa, elég hamar “lezavarták” a jeleneteket. A Psycho szintjét nem éri el, de ajánlom bárkinek. 8/10

2018.03.13 hackerjulcsi

Az emberek kukkolása örök. Pont azért nézünk filmeket, azért Facebook-ozunk, amiért főhősünk a kényszerhelyzetéből fakadóan kukkolta a szomszédait. Külön tök jó, hogy az egyes ablakok a házasság egyes fázisait mutatják be.

2016.09.16 sipiarpi

Lassan induló film, ami végig bizonytalanságban tart. Hitch és Stewart párosa mindig jó, Grace Kelly pedig gyönyörű, nem is tud az emberfia a történetre koncentrálni. :) Több apró momentumon át rajzolódik ki a dráma, amíg eljut a várható végkifejletig. Nem a kedvenc Hitchcock filmem, de azért tetszett.

2018.06.15 schvarz

Az egyik legjobb Hitchcock film. Nagyon különleges, egyedi hangulata van, igazán profi thriller. Időtálló, ma is megállja a helyét, utánozhatatlan az atmoszférája. A szereplők egyszerűen profik, és a rendezés is kiváló.

2015.07.29 Fildi

Elképesztően jó rendezés kiváló színészi alakítással. Rettegést keltő, különleges hangulatot árasztó film, igazi mestermű. Hozza amit vártam Hitchcocktól!

2015.07.14 prongs2001

A karakterek, a történetvezetés, a zene minden nagyon együtt van! A helyszín, a látvány, a zene, és a színészek előadása mind csak emelik eme remek filmet. Bátor szívvel ajánlom!

2015.06.25 FarZoo

Alfred Hitchcock egyik legjobb filmje. Annyira egyedülálló, különleges a hangulata, hogy hozzá hasonlóval még nem találkoztam. Méltán mondható, hogy egy igazi időtálló klasszikus. Egyedi, feszült hangulat, kiváló rendezés.

2016.04.11 BallEr

Ez egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Nagy elvárásokat támasztottam a filmmel szemben lehet ez is az egyik buktatója a dolognak, de akkor sem éreztem elszállva magam tőle. Sajnos ez most nem jött be.