moov18
Ethan Hawke

Ellison Oswalt (Ethan Hawke) valós bűntényeket alapul véve írja regényeit. Családjával most egy olyan házba költöznek, ahol korábban szörnyű bűncselekmények történtek, de ők minderről mit sem sejtenek. Ellison szeretne minél többet kideríteni ezekről a gyilkosságokról, hogy regényt… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2012.12.06.

2023.12.22 Jerico

Nem tudni, mitől működik, de működik

Scott Derrickson filmje, a 2012-es Sinister mindig is egy talány volt számomra: nem értettem, miért hat rám, és miért működik, de tény, hogy működik. A nagy elhagyatott házban magára maradó író (Ethan Hawke), aki egyre többet tud meg az épület titkairól és a korábban ott élt családról, felfedezi a megtalált filmlejátszó tekercsen a különös emberszerű lényt, aki fel-fel bukkant korábban. Lehetséges, hogy most is jelen van a házban? Hátborzongató valahogyan az egész. Nálam élvonalbeli a thrillerek sorában (bár horrornak is beillik). Erős 4 csillagot ér számomra.

A zene, a hangulat, a cselekmény lassú kibontakozása lenyűgözött!!! Magával ragad,borzongat....ez kell egy horrortól!

2021.09.13 Laca//Ho/rr/oR//

Mr. Boogie és Ethan csatája egy vetítőgépért

Itt nem a jump scare jelenetekre mentek rá, ahogyan az alapesetben történni szokott az effajta műfajoknál. Egy az egyben túlfokozott hangulat volt a cél, a végig tudatlanság állapota, melyet Ethan Hawke remekül alakított. A kis költségvetésű horrornak a home videós vonala jól működött, és nekem a végig komor, sötét hangulatú mű így is bejött, még ha nem is erre számítottam az előzetese után. Bevallom, a hiányérzet megmaradt, mivel jóval kevesebb jump scare vagy akciójelenet történt, mint arra számítani lehetett. Nem teljesen tudott kárpótolni a majd másfél órás kutakodás és az egyre groteszkebb puzzle átláthatósága. Kétes érzések voltak bennem a végén, bár azt hozzátenném, hogy a legvégén történtek nagy csavarbombája meglepett. Jó vége lett, amire nem igazán lehetett számítani, és az egy igazán erős horrorjelenet volt, amire a néző felkapja a fejét, még ha sejthető is, hogy valami történni fog még. Összességében egy jó kis elképzelés volt, persze ebben a műfajba sok újat nem hozott, de azért a sok kutakodás és kétségbeesés mellett (hozzáteszem, jó volt, és kíváncsivá is tett) több jump scare-t is el tudtam volna képzelni.

2016.12.08 HercegPeter

Sajnos mielőtt megnéztem volna, többen is agyondicsérték nekem. Így óriási elvárásokkal ültem neki és nagyot csalódtam. A történet tetszett, de ezenkívül semmi extra számomra. Egyszer nézhető. A második rész viszont egyenesen borzasztó.

2016.02.27 moov18

A Sinister az aprópénzből forgatott horrorfilmek egyik ékes példája, szép kis megtérüléssel. Nem pumpál új vért a kategóriába, nem váltja meg a műfajt mégis több mint másfél órás kellemes kikapcsolódásra alkalmas. Mesterien adagolja a feszültséget, i... Több

A forgatás 2011 őszén kezdődött Long Islanden.Szerző: ps

a film alapötletét az egyik rémálmából merítette, amit azután álmodott, miután megnézte A kör (2002) című filmet.Szerző: ps

Ethan Hawke a való életben is kipróbálta magát íróként. Két könyve jelent meg angolul, a Hottest State (1996) és az Ash Wednesday (2002).Szerző: ps

elismerte, hogy a főszereplő karakter, Ellison Oswalt nevét két ismert író, Harlan Ellison és Patton Oswalt nevei ihlették.Szerző: ps

Értékelés: 8.2/10
(2021. 05. 06.)
Egy szó, mint száz a Sinister egy nagyon hangulatos, kegyetlen és izgalmas alkotás. Egy eléggé elcsépelt, sokszor látott zsánert újra tudtak gondolni és úgy tudták prezentálni, hogy valóban hatással vannak a nézőkre. Több