Sleight

Sleight

2019.01.26 MMcFly2015

Tucatfilmek egyike

Tisztába voltam vele, hogy ez egy ,,B" kategóriás film, és ennek tudatába még tudtam is élvezni az első felében. A szokásos sablonos módon bemutatott alvilág, ahogy egyre jobban benyeli a srácot, ebben rengeteg potenciál lehetett volna, mégis elindultunk az elcsépelt emberrablós történethez, nulla feszültséggel, majd egy meseszerű leszámoláshoz. Jogos, hogy ha már a film A bűvész (eredeti cím szerint: Trükk) címet viseli a, bele kell keverni a lagymatag drámai sztoriba ezzel kapcsolatos tulajdonságokat is. Na ez a két dolog ami nem fért össze. A bűvészetnek a film nagy részében csak felszínesen van köze a történethez, senki ne várjon egy olcsóbb Szemfényvesztők részt. A klisék a fülemen jöttek ki: A gengszternek beállított rossz arcok, annyira karika-túra szerűek, mintha rajzfilmben szerepelnének. A csinos lány hamar beleszeret a főhősbe annyira, hogy szorult helyzetbe bármit megtenne érte, pedig alig ismeri. Többet nem is érdemes említeni, DVD-n megjelent filmek tucatjaiban szerepelnek hasonló szintű közhelyes elemek. Nem érdemes sok időt pazarolni erre a filmre, tartalmasabb is lehetett volna a téma alapján, de inkább a kitaposott úton haladt tovább, ami teljesen kiszámíthatóvá tette a bonyodalmat és a befejezést egyaránt.

2018.11.06 urbanistaa

Szókimondó, nem könnyű film. A karakterek abszolút hitelesek, ezáltal valóban belecsöppenünk az alvilági lét bugyraiba és megismerhetjük ezt a világot.

2018.11.05 László Szendrei

Jó film volt. Elkezdtük nézni a filmet, de valami egészen mást kaptunk, mint amit vártunk. Kemény film volt szó szerint.