Tágra zárt szemek

Sky du Mont
Leelee Sobieski
Rade Šerbedžija
Tom Cruise

William (Tom Cruise) és Alice (Nicole Kidman) Hartford minden szempontból tökéletes házaspár, sikeresek a szakmájukban, szépek és gazdagok, minden ajtó nyitva előttük. Egyetlen gondjuk, hogy kicsit unják egymást, de közben féltékenyek is egymásra, engednek is a kísértésnek, de utána mégis számon… Több

Forgatókönyvíró: Stanley Kubrick, Frederic Raphael
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1999.11.18. | HBO Max (2022.06.01.)

2022.02.10 Lóri Ádámcsik

Magával ragad

Egy tökéletesen eltalált és mértani pontossággal megrendezett film. Minden benne van, amitől egy mozi izgalmas, tartalmas, felkavaró, erotikus és néhol humoros lehet.

2021.02.06 Ildikó Bacskai

Kedvenc Kubrick rendezésem. Gyönyörű díszletek, nagyszerű színészek, magával ragadó jelenetek hipnotikus filmzenével. Kicsit olyan, mint egy őrült képzelgés, erotikus film és pszichothiller keveréke, szerintem fantasztikus arányban. Nagyon eltalált film.

2020.10.30 csd

Jó történet, gyenge szereposztás

Ezt a filmet szokás úgy is emlegetni, hogy Kubrick talán leggyengébb filmje, mármint önmagához képest, de szerintem Kubrick életművének színvonala egyébként is hullámzó. Persze ez nem baj, mert ami jó tőle, az igazán jó. A Tágra zárt szemek viszont épphogy nehezen megítélhető ebből a szempontból. Szeritem Cruise és Kidman castingolása nem volt épp jó választás, valahogy nagyon élettelen az ő karakterük ahhoz képest, hogy ez egy nagyon intenzív történet.

Egy túlfűtött alkotás,tele kérdésekkel,titkokkal,misztikummal,erotikával.Meddíg mehetünk el,és honnan fordulhatunk vissza?És ha visszafordultunk,odaérkezünk-e,ahonnan elindultunk?

2018.05.03 dailyfilmsan

Annyira sejtelmesen vezeti fel az egész film minden percét a rendező hogy mindvégig azt hisszük valami nagy dolog lesz a végén. De semmi nem lesz a végén. Ez két nagy féltékenység ormótlan keringője és az elszenvedő alany a szemünk. Érdekes mert vár... Több

A BBC listája szerint a Tágra zárt szemek a 61. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában. Szerző: Bogi87

2012-ben a Slant Magazine az 1999-es év 2. legjobb alkotásának választotta a filmet. Szerző: Bogi87

Több mint 50 filmkritikus választotta a Tágra zárt szemek című filmet az egyik legjobbnak 1999-ben. Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 74%-ot kapott (7,5/10) 146 kritika alapján.Szerző: Bogi87

(2016. 12. 26.)
Tom Cruise-t és Nicole Kidman-t simán lejátszotta a vászonról Sydney Pollack és Rade Serbedzija, és hiába ezt tartják Kubrick legszemélyesebb filmjének, mégsem éri meg a két és fél órát az életünkből.
5/10 Több

(2019. 09. 19.)
Egy rendezőgéniusz mesteri végszava
A Tágra zárt szemek 160 percnyi kőkemény sujtás, Stanley Kubrick életének utolsó nagy filmes dobása, egy lassú, kimért, de annál feszültebb, erotikától sem mentes és olykor bizony alapos rettegéssel telített lázálom. Több