Tágra zárt szemek

Eyes Wide Shut

2022.02.10 Lóri Ádámcsik

Magával ragad

Egy tökéletesen eltalált és mértani pontossággal megrendezett film. Minden benne van, amitől egy mozi izgalmas, tartalmas, felkavaró, erotikus és néhol humoros lehet.

2021.02.06 Ildikó Bacskai

Kedvenc Kubrick rendezésem. Gyönyörű díszletek, nagyszerű színészek, magával ragadó jelenetek hipnotikus filmzenével. Kicsit olyan, mint egy őrült képzelgés, erotikus film és pszichothiller keveréke, szerintem fantasztikus arányban. Nagyon eltalált film.

2020.10.30 csd

Jó történet, gyenge szereposztás

Ezt a filmet szokás úgy is emlegetni, hogy Kubrick talán leggyengébb filmje, mármint önmagához képest, de szerintem Kubrick életművének színvonala egyébként is hullámzó. Persze ez nem baj, mert ami jó tőle, az igazán jó. A Tágra zárt szemek viszont épphogy nehezen megítélhető ebből a szempontból. Szeritem Cruise és Kidman castingolása nem volt épp jó választás, valahogy nagyon élettelen az ő karakterük ahhoz képest, hogy ez egy nagyon intenzív történet.

Egy túlfűtött alkotás,tele kérdésekkel,titkokkal,misztikummal,erotikával.Meddíg mehetünk el,és honnan fordulhatunk vissza?És ha visszafordultunk,odaérkezünk-e,ahonnan elindultunk?

2018.05.03 dailyfilmsan

Annyira sejtelmesen vezeti fel az egész film minden percét a rendező hogy mindvégig azt hisszük valami nagy dolog lesz a végén. De semmi nem lesz a végén. Ez két nagy féltékenység ormótlan keringője és az elszenvedő alany a szemünk. Érdekes mert vár... Több

2017.07.23 Deku

Egy régi de annál jobb film ez tele mondanivalóval, izgalommal és feszültséggel. Nem lehet rá azt mondani, hogy egyszerű és feldolgozható darab éppen ezért olyan értékes.

2017.02.02 hszpp

Számomra ez egy fura film. Sokszor megnéztem már,mégis mindig találok benne újabb mondanivalót. Egyáltalán nem könnyen emészthető,legalábbis nem számomra.de összességében pozitiv.

2019.06.11 De Matt

Stanley Kubrick egyik remek filmje. Bár egy kicsit kusza a történet, és a néző türelmetlenül várja a fejleményeket, nem azt kapja, amit várt. Vagyis nem úgy, ahogy várta. A felső középosztály-beli család éli a megszokott életét. A férj sikeres orvos,... Több

2015.02.20 alex

Azért néztem meg, mert hogy a legjobb erotikus thriller. Hát csak egy kicsit volt erotikus, és egy kicsit többé thriller (inkább mintha valamit akarna a végén mondani a rendező/vagy az író) a de azért jó film volt. Ebben még a Tom Cruise is szimpatikus volt.

2017.01.22 valery

Igazi klasszikusnak számít nálam, a színészek nagyon jól alakítanak. Mindenkinek egyszer az életben látnia kell! Nincsen tele üresjáratokkal és sablonokkal emiatt lehet igazán hiteles. Nehezen kiszámítható, érdekfeszítő.

2015.08.21 Moria99

Ritka pörgős és ritka akció dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

2017.12.05 Imlah

Színvonalas, jól összerakott film. Profi rendezés és profin alakítanak az ismert színészek is. Érdemes megnézni, ajánlom mindenkinek aki még nem látta!

2016.04.27 Kutyus

Nagyon izgalmas film. Időtálló, kategóriájában ma is megállja a helyét. Minden perce izgalmas és fordulatokat is tartalmaz. A színészek alakítása is profi, hozzáértő!

2015.10.30 dubzsu

Mindennapi érzések, érzelmek, viszonyulások nem hétköznapi feldolgozásban. Nagyszerű a két főhős. lebilincselő film. Erotikus és magával ragadó misztikus thriller.