A Babadook

The Babadook

2024.05.15 Török389133

A történet is unalmas, és a megvalósítás is gyenge.

2018.06.22 Artemisia

Gyenge horror

Kevés horror -elemmel dolgozik, nem valami hátborzongató. Igazából nem is tisztázza, hogy valóban egy entitás költözött-e a házba, vagy csupán az anyuka frusztrációjának kivetülését személyesíti meg The Babadook. A film nyilvánvaló érdeme, hogy remek... Teljes kritika

Jennifer Kent mellényúlt rendesen. Nem lett valami nagy szám ez a film...az első része nem is volt valami érdekfeszítő, és nem is vezették fel az izgalmasabb második részt, ami valljuk be nem is lett izgalmas, sem rémisztő. A műfaj kis hullámvölgybe került, úgy érzem, ez a film is segít a hanyatlásban.

2017.11.20 Deku

Kicsit unalmas és nem túl érdekfeszítő maga a sztorija de nézhető. Erre a filmre valószínűleg pár hét múlva már nem emlékszek de még így sem volt rossz benyomásom róla. Erősen tart egy bizonyos átlagos szintet.

2015.11.17 hsanya182

Anya és fia kapcsolatáról szóló gagyibb kivitelezésű horrorisztikus thriller! Aki ismerkedik a horror műfajjal annak lehet tecceni fog e gyenge alkotás. Inkább egy sötét/parázósabb művészfilm mely groteszk módon ábrázolja az elfojtott belső énünket...Szerencsére nem olyan hosszú a film, egy nézést megér! :)

2018.01.30 HE7EDIK

Mostanság nagy a hype ezen film kapcsán, hogy nálunk miért csak 4 évvel az eredeti premier után mutatják be, rejtély. Őszintén szólva én már rég elfelejtettem, hogy ez a film létezik, anno viszont nem tekintettem meg. Tettem vele egy próbát, de sejté... Több

2020.02.09 elekm90

Szerintem zseniális, ahogy a film családi drámát horrorba bújtatva mutatja be a történetet. Rendkívül kreatív, nem láttam ehhez fogható horrort, teljesen eltér a szokványostól. 9/10

2022.03.31 Lóri Ádámcsik

Nem volt para

Inkább idegesítő volt a film, mint horror!

2019.10.28 Greta

inkább pszichológia

A horror része átlagos - semmi különösnek mondható. Az elfojtott gyász és fájdalom romboló hatásának ábrázolása viszont remek - ez végighúzódik másodlagos (elsődleges?) jelentésként a "mumus" mögött. Az anya összeomlása, a gyerek idegesítő tünetei, de értelme és kitartása anyja mellett nagyon pontos képet ad a hasonló állapotban lévő családok működéséről. Bíztató a vége, reményt ad démonaink legyőzéséhez. A rendezés, de főleg a szereplők nagyszerűek! Kár, hogy horrorban nem tudott újat hozni, na akkor igazi nagy dobás lett volna.

2018.03.17 Queenakasha

Meglepődve olvasom, hogy mennyi ember tetszését elnyerte. De miért? Eredeti? Nem. Izgalmas? Nem. Rémísztő? Az sem. Viszont röhejes? Abszolút.

2015.09.24 Zsceeeka

Annak ellenére, hogy egy gagyibb tipikus horror filmre számítottam, nagyon jó véleményem lett a végére a filmről. Az anya lelkivilágának bemutatása nagyon jól lett kivitelezve, nem lett átlagos, ajánlom.

2017.03.07 Hedy0809

Imádtam a filmet! Nem annyira horror,mint inkább elgondolkodtató. Vannak ijesztő részek,de a legijesztőbb talán maga a valóság. Komoly közlendője van a filmnek. Zseniális!!!

2024.05.04 Krisz

Kellően nyomasztó és fasza képi világgal rendelkező, egyedi horrorfilm.

2015.09.24 Loborg

Nagyon jó thriller - horror, amiben tényleg nem látjuk ugyan a "szörnyet", mégis végig borsódzik az ember háta. A kisgyerek-motívum mondhatni tipikus ebben a műfajban , de az anya figuráján van a hangsúly.