A holtsáv

The Dead Zone

2024.05.03 Jocpappa

10/6.5

Milyen jó, nosztalgikus érzés fog el, mikor régi filmet nézek, és meghallom az eredeti filmzenét... Lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, de mintha mostanában alig lenne már olyan film, aminek jellemző, felismerhető saját zenéje van. Cronenberg befogadható filmjei közé tartozik. Jól megírt történet, vannak izgalmas jelenetei. Idáig nem is tudtam, hogy a South Park-epizód (Cartman különös képessége) is ezt a filmet parodizálja. Nekem kicsit uncsi volt azért helyenként, egyes dolgok kihasználatlanul maradtak. Illetve a végkifejletet sem gondoltam, hogy ide kellene vezetni annyi más potens ötlet helyett. Összességében tetszett.

Kifejezetten jó a film, és megfelelően is van tálalva. Stephen King regényeket nem lehet adaptálni, ezt már ezerszer leírtam, de persze mindig megpróbálkoznak vele, kisebb-nagyobb sikerrel. Walken személyisége garancia a sikerre, és hát végül is egy korrekt filmet tett le Cronenberg a fogyasztók elé.

2017.05.21 Berto49

Lehet, hogy olvastam is a S.K. könyvet, az emlékezetemben a Hitler-analógia maradt meg. Egyébként a film meglehetősen TV-játék színvonalú, senki nem mondaná rá, hogy Cronenberg-film. Eléggé untam, de becsületesen végignéztem. Szerencsére nem dominál ... Több

2017.09.12 GedyPapa

Nagyon sokszor láttam már és számomra megunhatatlan. Ezért sem értem ezt az alacsony átlagot, amit itt összehozott. Christopher Walken nagyon jól játszik benne és ahhoz képest, hogy mikorra datálható a premierje nagyon jól sikerült thriller.

2019.02.06 Márton

A lassú víz partot mos tipikus esete a Holtsáv

Stephen King-et gondolom még azoknak sem kell igazán bemutatni, aki nem kimondottan kedvelik a horrorfilmeket, hisz kimagasló írói kvalitásai már akkor megmutatkoztak, mikor ezt a regényét megírta! Sokan tévesen Kinget egyértelműen bekategorizálják a... Teljes kritika

2021.10.18 elekm90

Pofás Stephen King adaptáció, és az átlag 18-as karikás Cronenberghez képest sokkal kevésbé erőszakos/véres. Üdítő volt Christopher Walkent szimpatikus főszereplőként látni, ami elég ritka. Egy kicsit csapongónak éreztem a cselekményt onnantól kezdve... Több

2015.09.01 Mr. Zero

Untatott szó szerint, nem voltam igazából sose ezeknek a filmeknek a híve, de ez konkrétan elaltatott. Nagy nehezen sikerült egyszer végig nézni, de nem okozott nagy meglepődést. Csalódás volt ez a film. Nem ajánlom.

2015.10.20 romeo666

Nagyon jó Film volt :) Christopher Walken nagyon jó színész ajánlom mindenkinek a filmet :) 4*

2015.08.21 Dracule

Azt hiszem ilyet is ritkán csalódik az ember. Teljesen azzal az érzéssel ültem le a film elé, hogy na végre, valami értelmes izgalmas kis csodában lesz részem. Hát nem lett. Ekkora csalódás nem mostanság ért. Ha lehetne 0 pontot adnék.

2015.09.05 Quinlan

Fantasztikusan jó ez a film, nem is nagyon tudom, hogy ki az, akinek ez ne tetszene. Zseniális színészi játék látható a filmben. Nyugodtan nézd meg ha némi kikapcsolódásra vágysz. :D