A búcsú

The Farewell

A film összbevétele 22 671 661 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 793 300 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 311 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Lulu Wang nem csak írta és rendezte a filmet, de ő játszotta fel a film soundtrackjét is, ugyanis a direktor remek zongoraművész. Szerző: hp

A búcsú az elsősorban kimagasló kritikai fogadtatású és díjnyertes horrorjairól ismert A24 (Fehér éjszakák, Örökség) első nem R-korhatáros filmje. Szerző: hp

Lulu Wang rendező elmondta, hogy A búcsú története a nagymamájának a betegségét dolgozza fel. "Mindig úgy éreztem, hogy van egyfajta töréspont a családomhoz, valamint az osztálytársaimhoz, a kollégáimhoz és a világhoz, melyben élek között. Ez a bevándorlás természetéből, a két különböző kultúra közti eltérésekből ered" - mondta. Wang megpróbálta titokban tartani nagymamája előtt, hogy miről forgat, aki azonban rájött a dologra a rendező húgával beszélgetve, aki önmagát alakítja a filmben. Szerző: hp

A filmhez a rendező, Lulu Wang a saját életéből merített. A sztorit korábban a 'What You Don't Know' (Amit nem tudsz) című rádiójátékban dolgozta fel.Szerző: hp

A búcsú forgatása mindössze 24 napot vett igénybe 2018 júniusában. A stáb dolgozott Changchunban, Kínában és New Yorkban, az Egyesült Államokban is. Szerző: hp

A búcsú forgalmazási jogaiért folyó licitháborúba a Netflix, az Amazon Studios és a Fox Searchlight is beszállt, de a jogokat végül az A24 szerezte meg 7 millió dollárért. Szerző: hp

A búcsú világpremierje 2019. január 25-én volt a 2019-es Sundance Filmfesztiválon. Szerző: hp

A búcsú a premierhétvégéjén 355 ezer dolláros bevételt termelt mindössze 4 moziból. Ez mozinként 88,9 ezres átlagot jelent, mellyel 2019 legjobbja lett, megelőzve ezzel a Bosszúállók: Végjáték 76 ezer dolláros mozinkénti átlagát.Szerző: hp

A búcsút összesen közel 150 kategóriában jelölték filmes díjakra a világ legrangosabb A-kategóriás fesztiváljain. A film főszereplője, Awkwafina elnyerte a legjobb színésznő (vígjáték vagy musical) Golden Globe-díját. Szerző: hp

A búcsú parádés kritikai fogadtatásban részesült. A film 287 szemlézett cikket követően jelenleg 98 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2020. január). Szerző: hp